Nacházíte se zde: Úvod > Members > havlik's Home > Zdravotně sociální fakulta JU zřídila Centrum prevence civilizačních chorob

Zdravotně sociální fakulta JU zřídila Centrum prevence civilizačních chorob

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity otevřela v Českých Budějovicích nově zřízené Centrum prevence civilizačních chorob. Jeho pracovníci se zaměřují zejména na osvětovou činnost a prevenci především v oblasti kardiovaskulárních, metabolických a dalších civilizačních chorob. "Naše fakulta sleduje prevenci, nápravu a péči o nemocné lidi, proto založila toto centrum.  Jeho náplní bude vyšetřování některých aspektů, které nepatří mezi povinnosti lékařů," sdělil  děkan zdravotně sociální fakulty prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc. O screeningové vyšetření krve, měření glykémie, krevního tlaku, tělesného tuku, BMI i o radu  mohou zájemci bezplatně požádat v Centru prevence civilizačních chorob v ulici U Výstaviště 26, vždy v úterý a ve čtvrtek od 16.30 do 18.30 hodin nebo po dohodě na telefonním čísle 387 773 661.

2006-05-18      ju/úř.