Nacházíte se zde: Úvod > Jarní příměstský tábor ZSF JU pro děti od 8 do 13 let: o sociálních tématech neformálně a s řadou exkurzí

Plánovaná akce (4.2.2019 - 8.2.2019)

Tip pro rodiče školáků z Českobudějovicka a Českokrumlovska, kteří hledají program na jarní prázdniny: Pošlete děti na vysokou školu!

Unikátní nabídku připravila Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity pro děti, které budou mít od 4. do 8. února jarní prázdniny. Pod vedení lektorů, kteří na fakultě vyučují, je čeká pestrý program plný neobvyklých zážitků a exkurzí do míst, kam se jinak těžko dostanou a kde si navíc mohou srovnat i svůj vlastní žebříček hodnot. Jarní příměstský tábor Dětské univerzity naplní totiž tentokrát mix sociálních témat, která školákům rozšíří obzory: např. zjistí, jak žijí a sportují handicapovaní lidé a jak se k nim chovat, jak čelit rizikům různých závislostí, co je to kyberšikana, kde všude na děti číhá a jak se jí bránit.

Děti se v doprovodu lektorů vydají za postiženými do tělocvičny a zkusí si florbal na invalidním vozíku, v centru Arpida se seznámí s neslyšícími a se sportem iBociia, v Tyfloservisu zjistí, jak se žije s vadami zraku, a vypraví se také za dětmi bez rodičů. Dost možná po takových zkušenostech lépe pochopí, jaké štěstí mají, že jsou zdravé a mají dobrý domov. Jarní příměstský tábor ZSF JU má základnu v hlavní budově fakulty Vltava/Uran, kde jsou pro děti v menze zajištěné obědy. Poslední termín pro podání přihlášky je 27. ledna 2019. Poplatek za celý týden je 800 korun a počet míst je omezený, aby bylo možné se skupinkou pracovat interaktivně. Podrobný program je v přílohách, možnost přihlásit se je v odkazu pod touto zprávou.

Děti budou mít možnost zažít univerzitní způsob vzdělávání a seznámit se zábavnou formou s různými obory, které nabízí ZSF JU. Tato fakulta vychovává odborníky pro pomáhající profese, proto bude také snahou děti motivovat k dalšímu zájmu o studium a později i k dosažení vysokoškolského vzdělání právě v oblasti nabízených předmětů. S lekcemi pro děti má fakulta bohaté zkušenosti: její Dětská univerzita bývá každoročně velmi rychle zaplněná. První Příměstský tábor pořádala ZSF JU o letních prázdninách 2018 na témata z oblasti zdraví a bezpečnosti. Tentokrát bude program příměstského tábora vycházet ze sociálních oborů vyučovaných na fakultě, které přizpůsobí dětskému vnímání. Tábor má název Člověk, človíček potřebuje pomoc aneb Sociální pracovník pomáhá lidem s postižením. Díky neformálním metodám výuky se děti budou moci vcítit do života handicapovaných lidí a naučí se, jak s nimi jednat a jak jim také případně pomoci. Součástí lekcí bude i několik exkurzí - přesný rozpis je v příloze.