Nacházíte se zde: Úvod > Festival KAMBA Student nabídne dnes témata přínosná pro pomáhající profese

Festival KAMBA Student nabídne dnes témata přínosná pro pomáhající profese

Plánovaná akce (16.11.2018)

Festival KAMBA Student nabídne dnes témata přínosná pro pomáhající profese

Organizátoři zlevnili vstupné, nejvýhodnější je pro skupinky. Program se soustředí na sebepoznání, emoce, péči o tělo a duši a další témata spjatá s rozvojem osobnosti

Mimořádnou šanci poslechnout si přednášky od předních českých odborníků, aktivně se zapojit do workshopů, které jsou přínosné pro profesi i osobní život, a nechat se inspirovat při rozhovorech se zajímavými a tvůrčími lidmi mají studenti v pátek 16. listopadu na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Budova Vltava/Uran v českobudějovické ulici J. Boreckého 27 se od rána až do večera stane dějištěm festivalu KAMBA Student. Program se skládá převážně z přednášek a workshopů, chybět nebude večerní hudební program. Organizátoři nyní dostali díky podpoře Jihočeského kraje šanci zlevnit vstupné, proto je výhodné přihlásit se jako pětičlenná skupina na info@kamba.eu, díky čemuž každý dostane slevu 30 procent.

Mottem festivalu je „Začít u sebe“, takže den naplněný přednáškami a interaktivními workshopy se ponese v psychologickém duchu poznávání sebe sama. Vítáni jsou všichni studenti, kteří mají odvahu vidět věci jinak. Dozvědí se, v jakých situacích si stanovit hranice a kdy si je dovolit překročit, jak lépe ustát krizové chvíle i jak posílit sám sebe, pokud chce člověk pečovat o druhé. Zastáváme totiž názor, že cesta k dobře poskytnuté péči vede přes odborníky, kteří umějí pracovat se svými emocemi, znají své hranice, dokážou odpočívat a pečovat nejen o druhé, ale také sami o sebe,“ řekl ředitel Kamba týmu David Brázda. Tyto schopnosti jsou pro studenty připravující se na pomáhající profese naprosto nezbytné, proto si organizátoři vybrali právě naši fakultu. Nebudou chybět témata jako Energy Management, Sám sobě nejlepším přítelem, Emočně inteligentní komunikace, První psychická pomoc, zařazeno bude rovněž oddechové téma Jak projet Evropu za pár kaček. Protože se festival koná jeden den před významným studentským svátkem, váže se doprovodný program právě k datu 17. listopad  Den boje za svobodu a demokracii.

Proděkan pro akademické záležitosti Mgr. et Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D., je rád, že organizátoři oslovili s návrhem na uspořádání minifestivalu KAMBA Student právě naši fakultu. „Po Praze to bude druhé místo, kde se bude festival určený především studentům pomáhajících profesí konat. Je to vzácná příležitost zažít prostředí fakulty jinak a otevřít se novým inspirativním podmětům. Posláním Kamba festivalů je pomáhat zdravotníkům získat energii pro vykonávání své profese. Myslím, že totéž potřebují i studenti ke studiu nejen zdravotnických oborů – pracovat na sobě, povzbudit se navzájem a nadchnout se pro dobrou věc. Cesta k pomoci lidem začíná u jednoho každého z nás a KAMBA Student je skvělou příležitostí, jak na tuto cestu vykročit pravou nohou,“ uvedl.

Nezisková organizace KAMBA vznikla v Táboře v roce 2016 s cílem nabízet zdravotníkům možnost obnovení síly pro vykonávání své profese. S tímto zaměřením začala pořádat festival KAMBA, který se poprvé uskutečnil v roce 2017. Pak vznikla potřeba přidat ještě festival zaměřený na studenty, jehož první ročník se konal letos v březnu v Kampusu Hybernská v Praze. Organizátoři nyní chtějí ještě více rozšířit povědomí o myšlence „pečujme o sebe, abychom mohli pečovat i o druhé. Proto se rozhodli věnovat nejen zdravotníkům, ale i dalším profesím. „Chceme být otevření i pracovníkům v sociálních službách, učitelům a vlastně všem, pro koho jsou naše témata přínosem,“ vysvětlili.

Podrobný program a možnost koupit si vstupenky jsou na www.kamba.eu. Vstupenky stojí do 15. 11. v předprodeji 350 korun a pak budou v den konání na místě za 450 Kč. Kdo se na info@kamba.eu přihlásí ve skupině s minimálně pěti členy, dostane slevu 30 % na každou vstupenku. Původně byly lístky o stokorunu dražší, ale díky podpoře partnerů je organizátoři zlevnili a těm, kteří už si koupili dražší lístky, vrátí přeplatek na místě. Koupí vstupenek vzniká možnost účastnit se všech přednášek a vybrat si z originálně pojatých workshopů zaměřených na atraktivní témata. Právě workshopy pořádané v malých skupinách a vedené zajímavými lektory jsou podle Brázdy těžištěm festivalu, protože dají studentům šanci získat zkušenosti a poznatky, které využijí i v reálném životě.