Nacházíte se zde: Úvod > Den otevřených dveří Zdravotně sociální fakulty JU přilákal asi 500 uchazečů o studium

Plánovaná akce (18.1.2019)

Fakulta veřejnosti poprvé ukázala i část vybavení Simulačního centra pro zdravotnické obory, které nyní staví a otevře ho letos na podzim

Vyšší zájem než v minulých letech zaznamenal Den otevřených dveří, který se 18. ledna 2019 konal v hlavní budově ZSF JU Vltava/Uran. Zdravotně sociální fakulta JU tam pozvala všechny uchazeče, jejich rodiče i širokou veřejnost. Dorazilo na pět set lidí z celého Jihočeského kraje i dalších míst, středoškoláky často doprovázeli rodiče či kamarádi. Velmi rušno bylo ve vestibulu, kde na recepci studijní referentky podávaly všechny potřebné informace, a zároveň se tam lidé mohli seznámit se službami Centra prevence, s dobrovolnickými aktivitami fakulty a také s Dětskou univerzitou. Atraktivní byly i praktické ukázky, při nichž se zájemci mohli dozvědět víc o bezpečnostních oborech vyučovaných na fakultě a také si vyzkoušet resuscitaci na modelu a promluvit si se studenty oboru Zdravotnický záchranář. V jednotlivých přednáškových sálech a učebnách se uchazeči setkávali s vyučujícími i současnými studenty a ptali se na všechno, co je zajímá. "Mladí lidé přicházejí na Den otevřených dveří připravenější než dřív. Podle toho, že se ptají na konkrétní věci, je znát, že už mají větší povědomí o oboru, který chtějí studovat," všiml si např. PhDr. Marek Zeman, Ph.D., z Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů.

Den otevřených dveří byl také příležitostí, aby ZSF JU veřejnosti poprvé ukázala část vybavení Simulačního centra pro zdravotnické obory, v němž se budou moderními metodami připravovat na své profese hlavně všeobecné sestry, porodní asistentky a zdravotničtí záchranáři. Centrum, které bude v ČR unikátní, staví ve své budově v ulici U Výstaviště a v září by mělo být hotové, takže se v něm začnou učit i studenti, kteří letos nastoupí do prvních ročníků. Zároveň fakulta představila tři novinky v sociálně zaměřeném studiu: bakalářské programy Zdravotně-sociální péče a Sociální práce a magisterský program Management sociální práce v organizacích.

Na jaře bude ZSF JU opět organizovat přípravné kurzy, které zájemcům o studium usnadní orientaci v učivu, aby co nejlépe zvládli přijímací zkoušky. Budou se konat vždy v sobotu od 9. března do 13. dubna, přesná data a seznam jejich témat je v příloze.