Nacházíte se zde: Úvod > Zdravotně sociální fakulta připravuje pro Noc vědců pestrý program v kampusu – zaplní Aulu Jihočeské univerzity

Plánovaná akce (27.9.2019)

V dosud nejširším rozsahu v historii se Jihočeská univerzita zapojí do tradiční a oblíbené podzimní akce Noc vědců, která se bude konat v pátek 27. září. Jedná se o největší akci, která popularizuje vědu, a to na rekordních 51 místech po celé ČR. Letos poprvé i ve všech fakultách Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, tedy včetně ZSF JU. Vzhledem k tomu, že Noc vědců potrvá na JU až do půlnoci, se naše fakulta představí také v kampusu Jihočeské univerzity – dostala samostatný prostor v aule JU zvané Bobík, kde je v přízemí přednášková místnost a v prvním patře velký sál. Připravuje zde v čase 17 až 22 hodin pestrý a různorodý program, který zahrne přednášky, prezentace a také mnoho aktivit s využitím atraktivních pomůcek, jež jsou jinak dostupné jen našim studentům při výuce. Bude tam například možnost vyzkoušet si ,,gerontooblek“ navozující iluzi starého těla, naučit se na modelu poskytnout první pomoc, zacvičit si pro kompenzaci sedavého zaměstnání, využít poradny o zdravém životním stylu či nechat si udělat monitoring srdečního tepu. Součástí bude také prezentace nově vznikajícího Simulačního centra pro zdravotnické obory, což je velmi unikátní projekt. Nabídka bude ještě mnohem širší – cílem je lidem sdělit zajímavé a užitečné informace, ale také je rozpohybovat, inspirovat a pobavit. Podrobný program je rozepsaný v příloze této zprávy.

Letošní 12. ročník Noci vědců, který má podtitul Šetrně k planetě, otevře brány všech fakult a Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie a vstup je zdarma. Tato celorepubliková vědecko-popularizační akce zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. V České republice se Noc vědců koná už od roku 2005, zatím poslední ročník se odehrál 5. 10. 2018 na více než 30 místech České republiky. Zaznamenal rekordní návštěvnost 60 000 návštěvníků. Letošního ročníku se zúčastní devatenáct univerzit, tři science centra, více než dvacet hvězdáren a mnoho dalších míst, která žijí vědou. Je to tedy i skvělá příležitost v tomto kontextu propagovat zaměření naší fakulty.

Přiložené soubory