Nacházíte se zde: Úvod > Dr. David Ellis z University of South Alabama v USA byl hostem při hodinách anglického jazyka

Dr. David Ellis z University of South Alabama v USA byl hostem při hodinách anglického jazyka

Novinka (23.10.2017)

Dr. David Ellis z University of South Alabama v USA byl hostem při hodinách anglického jazyka

Vzácného hosta měli dnes při výuce anglického jazyka studenti prvního ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě a poté rovněž studenti druhého ročníku oborů Sociální práce, Rehabilitace a Speciální pedagogika. Vyučující Mgr. Zlatana Midžić pozvala do své výuky Dr. Davida Ellise z University of South Alabama v USA, který do poloviny prosince působí v rámci programu Fulbright na Ústavu laboratorní diagnostiky a veřejného zdraví ZSF JU. „Ukázalo se, že je to jedinečná příležitost, kdy si studenti mohou uvědomit, že cizí jazyk se neučí jen jako izolovaný předmět, ale především pro jeho použití v praxi. Rádi bychom, aby tato hodina s dr. Ellisem nebyla poslední, a rozhodně bychom chtěli i ostatním kolegyním a kolegům doporučit, aby využili jeho odborných znalostí při výuce nejen anglického jazyka,“ zhodnotila ředitelka Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích ZSF JU Mgr. Vlastimila Ptáčníková, Ph.D.

Expert na speciální pedagogiku dr. David Norman Ellis zůstane na naší fakultě do 18. prosince. Především díky dlouholeté spolupráci s prof. Márií Kovářovou získal Fulbrightovo stipendium, a to již podruhé: první v roce 2002 na Slovensku a nyní v České republice. „Uvítali jsme tuto šanci a poměrně brzy po jeho příjezdu jsme se s ním zkontaktovali. Příjemně nás překvapil svojí vstřícností a ochotou přijmout naši nabídku zúčastnit se jako významný odborník pro oblast práce s postiženými  osobami naší konference Sociální práce a lidská práva v kontextu 21. století,“ vysvětlila dr. Ptáčníková.  Na to navázal užší kontakt s vyučující anglického jazyka Mgr. Zlatanou Midžić,  která nyní svým studentům zprostředkovala příjemné setkání, při němž byla řeč nejen o kariéře dr. Ellise, formě studia sociálních oborů v USA a možnostech uplatnění v této profesi, ale také o osobním životě včetně vtipných vzpomínek na éru hippies.

Dr. Ellis vyrůstal v Louisianě, Tennessee a Alabamě. Jeho otec byl experimentálním psychologem, který se v 50. letech minulého století zabýval problematikou studentů s mentálním postižením. David Ellis se věnoval dětem a dospělým se zdravotním postižením více než 40 let. Byl zaměstnán jako poradce v rezidenčním programu pro děti s poruchami chování a jako učitel ve speciální škole pro děti a dospělé s vývojovým postižením. Vystudoval B.S. a M.A. stupně ve speciálním vzdělávání z University of Alabama a získal Ph.D. na Vanderbilt University ve výzkumu vývojových postižení. Pracoval dlouhá léta na University of South Alabama jako profesor speciální pedagogiky. Jeho výzkumné zájmy se vždy točily kolem strategií chování, programů inkluze a advokacie. Poskytoval služby týkající se ochrany práv a výborů pro kontrolu chování pro komunitní agentury sloužící studentům se zdravotním postižením. V Českých Budějovicích bude vyučovat studenty a zároveň nabízí své vědomosti a schopnosti i všem kolegům ze ZSF JU a těší se na zajímavé náměty ke spolupráci. Uvítá i podněty, jak naplnit svůj volný čas v jižních Čechách: zajímá se o vážnou hudbu, tenis, golf, rybaření či kynologii.

Dr. Ellis sdílí kancelář s prof. Kovářovou v 2. patře na Uranu č. dveří 045, tel. linka 7625, e-mail: dellis@zsf.jcu.cz.

Přiložené obrázky