• Ústavy

Ústav sociálních a speciálně pedagogických věd

O ústavu

Ústav sociálních a speciálněpedagogických věd (dále jen USV) garantuje studijní programy:

• Studijní program Zdravotně-sociální péče (Bc.) – v prezenční i kombinované formě
  • Sociální práce (Bc.) – v prezenční i kombinované formě
  • Studijní program Management sociální práce v organizacích (Mgr.) – v prezenční i kombinované formě
  • Studijní program European Master in Migration and Intercultural Relations (MA) EMMIR
  • Studijní program Sociální práce (Ph.D.) – v prezenční i kombinované formě

Všechny studijní programy obsahují teoretickou přípravu studentů a významnou část studia tvoří odborná praxe studentů. Odborná praxe a supervize je zajišťována ve spolupráci s klinickými pracovišti ZSF JU.

Dlouhodobým výzkumným úkolem pracovníků ústavu je rozvíjet aplikaci poznatků a metod klíčových společenskovědních disciplín. Členové ÚSV se zapojují do vědecko-výzkumných projektů, do resortních projektů a získané poznatky publikují v odborných českých i mezinárodních časopisech.

Akademičtí pracovníci se podílejí na řešení výzkumných záměrů ZSF JU a rozvojových aktivit. Ve výzkumné činnosti spolupracují s významnými institucemi českými i zahraničními institucemi. Každoročně se účastní národních i mezinárodních konferencí a jsou aktivními v mobilitě na zahraniční instituce a univerzity.

USV spolupracuje s mnoha zahraničními univerzitami v EU i mimo ni. V souladu s trendy v sociální, zdravotně-sociální a speciálně-pedagogické oblasti se USV zaměřuje na rozšíření spektra tvůrčích aktivit, poznatkového a dovednostního potenciálu studentů i akademických pracovníků.

Aktuální informace ze života Ústavu sociálních a speciálně pedagogických věd najdete na instagramovém účtu USV.

Sekretariát

• Michaela Šindelářová

• +420 389 037 661

• Jírovcova 24, 370 04 České Budějovice