Akademický senát jednohlasně zvolil do čela Zdravotně sociální fakulty JU dosavadní děkanku Ivanu Chloubovou

V čele Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity by pro příští čtyři roky mohla opět stanout současná děkanka Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D. Členové akademického senátu fakulty ji při svém zasedání v pondělí 31. října odpoledne v tajném hlasování zvolili kandidátkou na funkci děkanky pro čtyřleté funkční období od 1. 2. 2023 do 31. 1. 2027.  Ve volbě neměla protikandidáta a získala 12 hlasů z celkových 12 odevzdaných. Informaci potvrdil předseda akademického senátu Mgr. František Dolák, Ph.D., který o výsledku volby informuje rektora Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumila Jirouška, Dr., jenž nově zvolené děkany a děkanky do funkcí jmenuje.

Dr. Chloubová své první funkční období podrobně zrekapitulovala při shromáždění akademické obce ZSF JU minulé pondělí 24. října a představila při té příležitosti i své další plány a vize. Nyní byla senátorům připravena zodpovědět další otázky a uvedla, že se stejnou iniciativou, s níž vedla fakultu v uplynulém funkčním období, je připravena pokračovat ve svém snažení i v následujících letech. Po skončení volby členům Akademického senátu i hostům poděkovala za důvěru.

Začátkem února 2019 vystřídala Ivana Chloubová ve funkci děkanky ZSF JU prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., která vedla fakultu osm let. Tedy po dvě funkční období, čímž naplnila maximálně možnou lhůtu pro funkci děkana. Ivana Chloubová byla celých těchto osm let proděkankou pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU. Kombinaci zdravotnických, sociálních a bezpečnostních oborů, které tato škola studentům nabízí, považuje za velmi perspektivní. Mimořádně cenné je podle ní úzké propojení teorie s praxí, s čímž souvisí i skvělá uplatnitelnost absolventů na trhu práce. „Můžeme být hrdí na to, že připravujeme kvalitní odborníky. Dokladem je mnohonásobně převyšující poptávka po našich absolventech, kdy skutečně někteří zaměstnavatelé chtějí konkrétně absolventy naší fakulty,“ zdůraznila.

Ivana Chloubová nastoupila po maturitě na Střední zdravotnické škole v Českých Budějovicích na neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice, kde pracovala jako sestra. Dálkově vystudovala obor Pedagogika – ošetřovatelství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté začala vyučovat odborné předměty na českobudějovické Střední zdravotnická škole a Vyšší zdravotnické škole. Od roku 2004 působí na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity.