Skip to main content

Na Akademickém mistrovství ČR v náročné disciplíně TFA vybojoval student Martin Mrzena stříbro

Student ZSF JU Martin Mrzena vybojoval stříbrnou medaili na Akademickém mistrovství ČR v disciplíně TFA, které se konalo v areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Tohoto závodu se účastnil i loni, kdy získal bronz. „Oproti minulému roku mám ze závodu mnohem lepší pocit. Odpovídal tomu také čas, který jsem si o pár vteřin vylepšil. Zadařilo se i umístění, kdy jsem se posunul o jednu příčku vzhůru,“ zhodnotil student, který absolvuje závody i jinde po republice.

Disciplína TFA (Thougest firefighter alive) znamená v překladu „Nejtvrdší hasič přežije“. Jak název napovídá, je velice náročná: jedná se o hasičský sport složený z čtyři disciplín simulujících reálný zásah. Mistrovství je určené pro studenty prezenčního a kombinovaného studia vysokých škol, vyšší odborné školy a středních škol starších 18 let zČR a ze zahraničí. Konalo se 9. října na kolejích Fakulty bezpečnostního inženýrství Báňské univerzity v Ostravě.

Závodníci absolvují disciplíny v těžkém třívrstvém zásahovém obleku s dýchacím přístrojem o hmotnosti 15 kg, který mají na zádech jako zátěž. Trať se skládá ze čtyř fyzicky náročných úseků, při kterých soutěžící musí prokázat svoji sílu a vytrvalost. „První je takový na zahřátí – soutěžící roztahují a smotávají hadice. Druhý úsek je nejvíce silový, můj oblíbený. Začíná šedesáti ranami palicí v hammer boxu, pak je třeba prolézt se závažím tunelem tam a zpět, následuje tažení figuríny na určitou vzdálenost a končí se přeskokem dvoumetrové bariéry. Třetí úsek je z mého pohledu nejkritičtější a skládá se z postavení dvou kusů nastavovacího žebříku, pak musíme vylézt po lešení, vytáhnout dvacetikilogramové závaží na laně, slézt po lešení dolů a zapojit proudnici na monitor. Následuje výběh do 13. patra místní koleje,“ popsal Martin Mrzena, který poděkoval Zdravotně sociální fakultě za možnost startovat pod Jihočeskou univerzitou. Je ve třetím ročníku studijního programu Ochrana obyvatelstva s CBRNE, který studuje kombinovanou formou. Čtvrtým rokem slouží u Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje na stanici v Týně nad Vltavou.

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší fakulty!

Podrobnosti jsou ZDE:

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1