Třináctý ročník SVOČ charakterizovala vysoká úroveň všech studentských prací a jejich obhajob

Ve třináctém ročníku Studentské vědecké a odborné činnosti, který se na ZSF JU odehrál ve středu 14. května, zvítězila studentská práce na téma Raynaudův fenomén a možnosti jeho ovlivnění vakuum-kompresní terapií od Šárky Trnkové ze studijního programu Fyzioterapie. Na druhém místě se podle rozhodnutí odborné komise umístila práce nazvaná Použití vybraných metod selekce spermií v asistované Reprodukci, jejíž autorkou je Kateřina Zámečníková ze studijního programu Laboratorní diagnostika. Třetí místo získala Michaela Fousová, která studuje Pediatrické ošetřovatelství a do soutěže SVOČ přihlásila svoji práci Specifika ošetřovatelské péče o fyziologické novorozence po císařském řezu ve vybraných nemocnicích Jihočeského kraje.
Odborná komise posuzovala práce ve složení prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., dr. h. c., Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., a doc. Mgr. Zdeněk Chval, Ph.D. Vzhledem k tomu, že letošní ročník soutěže SVOČ charakterizovala velmi vysoká úroveň všech šesti přihlášených studentských prací i kvalita jejich obhajob, rozhodla se odborná komise tentokrát finančně odměnit nejen první tři nejlepší, ale také ostatní soutěžící. Vítězka obdrží 15 tisíc korun, za druhé místo bude vyplaceno 10 tisíc korun, za třetí pět tisíc korun a ostatní soutěžící dostanou po třech tisících Kč. Děkujeme za aktivní účast a blahopřejeme!
Proděkanka pro vědu a výzkum prof. Tóthová ocenila úroveň studentských prací i jejich prezentací. „Děkujeme vám za to, že jste se rozhodli přihlásit a připravili své výzkumné práce. Doufáme že vám vědecká činnost se líbila a že v ní budete pokračovat,“ řekla a popřála všem účastníkům mnoho úspěchů ve studiu. Děkanka dr. Chloubová konstatovala, že tento ročník se vysokou kvalitou zapíše k nejlepším v historii této soutěže. „Spektrum témat bylo velmi široké, a to napříč všemi studijními programy, které máme na fakultě,“ zdůraznila. Komise měla velmi těžký úkol vybrat nejlepší práce, protože nezaznamenala žádné větší pochybení a soutěžící dokázali dobře reagovat na všechny otázky členů komise. Poděkovala také školitelům, kteří studenty podpořili i v sebejistotě, takže se nebáli předstoupit a obhajovat své práce. Právě tyto zkušenosti jsou totiž velmi cenné pro další studium i kariéru, proto je užitečné výzvy typu SVOČ včas a dobře využít.