Aktuální pokyny pro studenty Zdravotně sociální fakulty JU k zahájení akademického roku 2020/21

V návaznosti na aktuálně platná omezení/nařízení a další doporučení k prevenci šíření Covid-19 zaslala proděkanka pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Vlastimila Ptáčníková, Ph.D., studentům ZSF JU několik pokynů k zahájení akademického roku 2020/21:

• akademický rok bude zahájen dne 29. 9. 2020 podle platného harmonogramu
  • ve vnitřních prostorách JU, včetně výukových prostor, se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest
  • zákaz se nevztahuje na studenty a akademické pracovníky v rámci vzdělávacích aktivit, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku
  • doporučuje se realizovat hromadné vzdělávací aktivity, které mají charakter přednášky/cvičení/seminářů, s dodržením dvou metrů mezi jednotlivými osobami
  • pokud kapacita přednáškové místnosti neumožní toto doporučení realizovat, výuka bude upravena jednotlivými vyučujícími, kteří Vás budou o jejím způsobu informovat
  • výuka cvičení a seminářů bude upravena, v návaznosti na velikost jednotlivých skupin, obdobně jako u přednáškových aktivit
  • evidence prezence u vchodu do budov ZSF je zrušena a bude řešena náhradním způsobem – viz níže
  • z důvodu „trasování“, nikoliv za účelem kontroly studia, bude vedena evidence docházky i na přednáškách
  • účast na cvičeních/seminářích si povedou vyučující obvyklým způsobem
  • studenti/studentky, kteří onemocní infekcí Covid-19 nebo budou v souvislosti s touto infekcí v karanténě, oznámí tuto skutečnost paní proděkance prostřednictvím mailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tato evidence bude sloužit výhradně a pouze pro účely BOZP.

Děkujeme všem studentkám a studentům za pochopení pro řešení této pro nás nelehké situace a přejeme úspěšný start do nového akademického roku.