Angličtináři ze ZSF JU se seznámili s výukovými metodami na Atlantic Language School v Irsku

Vyučující jazyků na naší fakultě Mgr. Zlatana Midžić a Mgr. Pavel Bluďovský z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích ZSF JU strávili týden od 18. dubna 2022 na stáži v Atlantic Language School v irském městě Galway. Setkali se tam s vedením školy a absolvovali řadu hospitací a dalších inspirativních návštěv ve výuce. Byly to hospitace na kurzech obecné angličtiny úrovní B2 a C1, na kurzu akademického psaní a prezentování se Sarah Toomey, workshopu pro účastníky programu job shadowing s Olive Waldron a hospitace na přípravném kurzu AJ pro zkoušku IELTS.

Hlavním cílem pobytu bylo seznámení se s výukovými postupy a metodami na Atlantic Language. „Získali jsme zkušenosti s výukovými metodami, které mohou najít uplatnění při výuce cizích jazyků na naší fakultě - zejména využití některých internetových nástrojů. Dalším z přínosů bylo navázání kontaktů s vyučujícími, kteří by se mohli účastnit reciproční mobility,“ shrnul Pavel Bluďovský. Pobyt v anglicky mluvící zemi, kterou dosud nenavštívili, jim přinesl také kulturní obohacení a zkušenost s místními dialekty angličtiny.

Kolegové v Irsku navázali cenné kontakty jak s vyučujícími v Atlantic Language School, tak s účastníky kurzů z řad zahraničních vyučujících i akademických pracovníků. Odvážejí si také zkušenosti s výukou multinárodnostních skupin. Zajímavé poznatky jim přineslo seznámení s projektem „bezpapírového prostředí“ (non-paper environment). Absolvovali i několik exkurzí a součástí byla samozřejmě propagace ZSF JU u zahraničních studentů a vyučujících.