Celoživotní vzdělávání na ZSF JU nabízí v lednu veřejnosti čtyři praktické online semináře

Na leden připravila Zdravotně sociální fakulta JU v rámci Celoživotního vzdělávání čtyři zajímavé online semináře určené pro širokou veřejnost. Témata jsou vybrána tak, aby zaujala velký okruh posluchačů včetně rodičů a rodinných příslušníků dětí navštěvujících Dětskou univerzitu na ZSF JU. Fakulta je s nimi v pravidelném kontaktu a průběžně reaguje na jejich nápady a zájem o vybraná témata. Tentokrát vybrala čtyři z nich: pomoc při bolestech tejpováním, zdravou výživu, Nordic walking a efektivní komunikaci s dětmi. Podrobnosti o jednotlivých seminářích včetně postupu, jak se přihlásit, jsou v odkazech pod touto zprávou:

Laická první pomoc při bolestech pohybového aparátu 9. 1. 2021, 8:00 - 9:30 hod.

Tento seminář je zaměřen na praktický nácvik základních přístupů při akutních bolestech pohybového aparátu - krční páteře, bederní páteře, bolestech kloubů i po některých úrazech pohybového aparátu. Pod dohledem fyzioterapeuta budou vyzkoušeny vybrané techniky přístupů fyzikální terapie, kinezioterapie, tejpování pružným tejpem apod. Lektorka: fyzioterapeutka Mgr. Zuzana Širůčková.

Správnou výživou ke zdraví, a třeba i do plavek 9. 1. 2021, 12:30 - 14:00 hod.

Základy správné výživy, kterou lze podpořit naše zdraví. Zaměříme se na mýty, které se ve společnosti v souvislosti s výživou tradují, a ujasníme si, jak to skutečně je. Součástí bude také praktický workshop, v němž se zaměříme na výběr potravin tak, abychom se v množství nabízených potravin v obchodě dokázali lépe orientovat. Lektorka: Mgr. Ing. Simona Šimková, nutriční terapeutka, vyučující na Zdravotně sociální fakultě JU.

Nordic walking v praxi 23. 1. 2021, 8:00 - 9:30 hod.

Kurz bude zaměřený na výuku Nordic walking (severské chůze). Zaměříme se na to, co to NW je, k čemu je prospěšný, jak správně vybrat NW hole a oblečení a jak se správně NW hole používají. Lektorka Mgr. Věra Olišarová Ph.D., vyučující na Zdravotně sociální fakultě JU.

Jak začít efektivně komunikovat se svými dětmi 23. 1. 2021, 12:30 - 14:00 hod.

Účastníci semináře se seznámí se základy verbální a neverbální komunikace s dětmi v rodině. Kurz se bude věnovat technikám efektivní komunikace a způsobu, jak je při komunikaci s dětmi využívat. Rodičům bude také představen model „navozující výchovy“. Lektorka: Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., vyučující na Zdravotně sociální fakultě JU, odbornice na komunikaci s dětmi a mládeží.