Chtěl bych k vám chodit každý den navždy! Děti i rodiče se jen neradi loučili s Letním příměstským táborem Dětské univerzity

Krásné ohlasy a poděkování od rodičů sklízejí organizátoři Letního příměstského tábora Dětské univerzity Zdravotně sociální fakulty JU, který pro ně minulý týden připravovali vyučující a studenti na téma "Zdravotníci v akci". Postupně s dětmi absolvovali výuku základů první pomoci, fyzioterapie, péče o novorozence, děti se také učily komunikovat s nevidomým kamarádem, dívat se na svět pod mikroskopem a dokonce si vyzkoušely také prvky sebeobrany. Součástí tábora byly hry v přírodě a celodenní výlet na Hlubokou se zpáteční cestou lodí. Některá z témat letního tábora DUJU zaujala rodiče a prarodiče natolik, že se koordinátorky tábora Mgr. Mileny Mágrové pak ptali, zda fakulta pořádá podobné tábory i pro dospělé. Prý by se rádi přihlásili.

Rodiče shodně říkali, že největší zájem by měli o kurzy první pomoci, jimiž letošní Letní příměstský tábor začínal – děti dostaly za úkol ošetřit několik různých zranění či pomoci při obtížích a moc je to zajímalo i bavilo. Za všechny reakce citujeme milý mail od maminky Barbory Benešové: „Velice Vám za celý týden děkuji. Připravili jste úžasný program, a to pro každý den. Vojtíšek je naprosto nadšený, chodí doma s obvazy a všechny nás "léčí", vypráví mi, co nového se naučil, všem na potkání ukazuje masáž srdce ...  Včera mě dokonce přemlouval, abychom měli ještě miminko a mohl se o něj starat, že to už umí :-) :-) Když jsem mu dnes ráno řekla, že je dnes poslední den tábora, plakal a říkal, že by chtěl chodit každý den navždy. Opravdu velké díky! Byl to jednoznačně nejlepší příměstský tábor, kde jsme kdy byli! Doufám, že bude i příští rok. A jak Vojtíškovi bude 8 let, jdeme určitě na Dětskou univerzitu,“ napsala organizátorům vděčná maminka.

Také další rodiče se zajímali o nový ročník Dětské univerzity ZSF JU, která má na naší fakultě dlouhou tradici a vždy bývá rychle obsazená. Nyní je v plánu opět od podzimu v prostorách naší fakulty, podrobnosti včas uveřejníme.

Letní příměstský tábor Dětské univerzity se dostal i do zpravodajství Deníku ZDE: