• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Den sester se v pátek zaměřil na prevenci civilizačních chorob

Den sester se v pátek zaměřil na prevenci civilizačních chorob

Modrý stan s logem naší fakulty vyrostl v pátek odpoledne přímo před českobudějovickou radnicí na náměstí Přemysla Otakara II. Studentky Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity tam měřily zájemcům hodnoty krevního tlaku, pulzu, BMI a celkového tuku a cholesterolu, součástí byla i poradna zaměřená na zdravý životní styl. Tato tradiční akce k Mezinárodnímu dni sester zaujala řadu lidí, většinou obyvatel Českých Budějovic, ale projevili o ni zájem i dva zahraniční návštěvníci. Mgr. Jitka Doležalová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU upřesnila, že celkem se nechalo změřit asi 50 lidí.

„Měla jsem dvakrát covid s velmi nepříjemným průběhem, takže se teď o prevenci zajímám mnohem víc a tuto službu přímo v centru města jsem ráda využila,“ řekla asi čtyřicetiletá paní Jana, která na měření trpělivě čekala ve frontě. Rovněž její kolegyně uvítala, že se tato možnost odehrává mimo ordinaci, takže jí mohou využít i lidé, kteří neradi chodí k lékaři. „Studentky byly velmi ochotné a milé, dozvěděla jsem se odpovědi na všechno, co mě zajímalo,“ shrnula.

Osm studentek Všeobecného ošetřovatelství tam měření nabízelo u příležitosti Mezinárodního den sester, který je připomínkou data narození anglické zdravotní sestry Florence Nightingalové, průkopnice moderního ošetřovatelství (1820-1910). Cílem bylo také poukázat na to, že všeobecné sestry nepůsobí jen ve zdravotnických zařízeních, ale podílejí se na zlepšování zdraví lidí ve svém okolí.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1