Den zdravotnických oborů dá našim studentům příležitost setkat se s řediteli a hlavními sestrami jihočeských nemocnic

Ředitelé, hlavní sestry a další zástupci jihočeských nemocnic přijedou ve středu 24. dubna na Zdravotně sociální fakultu JU, kde se setkají se studentkami a studenty zdravotnických oborů. Tradiční akce nazvaná Den zdravotnických oborů se koná každý rok ve dvou největších přednáškových sálech ZSF JU a poté i při workshopech v učebnách po celém druhém patře hlavní budovy. Setkání začne v osm ráno, kdy hosty přivítá děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., a účast přislíbil i nový rektor Jihočeské univerzity prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D.

Hlavním cílem je představit jednotlivé nemocnice našim studentům a informovat, jaké možnosti jim po absolvování školy nabízejí. Mezi jihočeskými nemocnicemi a ZSF JU funguje skvělá spolupráce – naše fakulta je pro ně významným zdrojem jak budoucích zaměstnanců, tak i spolupracovníků mj. i v oblasti vědeckého výzkumu. Jihočeské nemocnice jsou pro ZSF JU významnými klinickými pracovišti, kam studenti chodí na praxe. Den zdravotnických oborů je proto užitečnou příležitostí k osobnímu setkání i pro vedení fakulty a vyučující ve zdravotnických oborech. Je to šance k upevnění vzájemných vztahů: Navzájem si upřesnit, co je třeba zajistit k tomu, aby výuka byla co nejkvalitnější a ZSF JU mohla do praxe posílat absolventy připravené tak, jak nemocnice potřebují. Toto setkání poskytuje fakultě i výbornou zpětnou vazbu.