Dětská univerzita pokračovala péčí o dítě a lekcí o cukrovce. Příští týden fakulta pořádá příměstský tábor

Lekcemi nazvanými Sestra v akci aneb Jak pečovat o dítě (pro 1. ročník) a Cukrovka s cukry, nebo bez cukrů? (pro 2. ročník) pokračoval v sobotu letní semestr Dětské univerzity ZSF JU. Děti se učily nejen základní péči o novorozence, ale také například, jak resuscitovat miminko. Při výuce používaly krásné modely připomínající živé kojence, jejichž věrohodnost velmi zapůsobila nejen na holčičky zvyklé hrát si s panenkami, ale také na kluky. Ve druhé budově se malí studenti učili, jak se měří cukr v krvi, a dozvěděli se podrobnosti o životě s cukrovkou včetně rad, jak by měl vypadat jídelníček.

Fakulta má na příští týden připravený také Jarní příměstský tábor Dětské univerzity ZSF JU, který pravidelně chystá pro jarní prázdniny. Je určený pro děti od 8 do 13 let, kterým nabídne program zaměřený na sociální témata, konkrétně na různé formy, jak pomáhat lidem s postižením.

Další lekce DUJU následují 18. března (Sestra v akci aneb Proč je v našem těle krev a Psychohygiena aneb Buďte sami sebou), 1. dubna (Šikana všemi směry – interaktivně, zážitkově a na míru) a 22. dubna (Komunikace, aneb Správně vidíme jen svým srdcem, důležité je očím neviditelné a Autonehoda aneb Co vše jsme se naučili). V obou ročnících je cca 20 dětí, všechny lekce se konají v areálu budovy ZSF JU v ulici Nerudova 53a. V hlavní budově ZSF JU Vltava/Uran děti čeká 20. května slavnostní předání vysvědčení a pro druháky pak slavnostní promoce.