Dětská univerzita ZSF JU otvírá od 23. září první ročník, lekce budou opět praktické a užitečné

Další první ročník Dětské univerzity otvírá Zdravotně sociální fakulta pro děti ve věku od 8 do 13 let, které mají zájem o poznávání práce zdravotnických záchranářů a sester. Lekce se konají od 23. září do 25. listopadu vždy v sobotu dopoledne a bude jich celkem pět. Vyučující a studenti připraví program v budově fakulty v ulici Nerudova 53a, České Budějovice (v blízkosti nákupního centra IGY).

O kurzy Dětské univerzity bývá vždy velký zájem, takže s přihláškami není radno váhat. Lekce jsou totiž praktické a díky dlouholetým zkušenostem s touto formou výuky také zábavné a velmi akční. Děti získají znalosti a dovednosti, které mohou upotřebit i v běžném životě, a proto je taková výuka baví. Nahlédnou do práce záchranářů a zdravotních sester přímo při modelových situacích za pomoci moderních výukových pomůcek, takže se naučí víc než v běžném školním vzdělávání. Kromě toho je výuka zaměřena i na rozvoj komunikace a spolupráce v týmu. Děti se také seznámí s vysokoškolským prostředím, špičkovou technikou a nejnovějšími vědeckými poznatky.

Přihlášky do prvního ročníku přijímá ZSF JU do 17. září, lekce v zimním semestru jsou naplánované na soboty 23. 9., 7. 10., 21. 10., 4. 11. a 25. 11. 2023 vždy v čase 9 až 12 hodin. Dalších pět lekcí pak bude následovat v letním semestru.

Lekce v zimním semestru: 1. Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, 2. Sestra v akci při záchraně lidského života aneb Co je to „traumačka“, 3. Objev svět záchranářů aneb Co jste nevěděli o sanitce, 4. Sestra v akci při ochraně zdraví aneb Kudy putuje v těle vzduch, 5. Jak člověk může prasknout aneb Co je krevní tlak.

Lekce v letním semestru: 6. Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, když je člověk v šoku, 7. Sestra v akci při ochraně lidského života aneb Jak pečovat o popáleniny, 8. Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, když teče krev, 9. Sestra v akci při ochraně zdraví aneb Proč je v našem těle krev, 10. Jak člověk může prasknout aneb Co je to obezita.

Podrobnosti a přihláška jsou ZDE: