• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Doc. Hana Konečná ze ZFS JU komentuje případ rozsáhlého obchodu s novorozenci

Doc. Hana Konečná ze ZFS JU komentuje případ rozsáhlého obchodu s novorozenci

Zpravodajský server INFO.cz zveřejnil 8. června článek o tom, že česká policie vyšetřuje případ rozsáhlého obchodu s novorozenci, v jehož rámci náhradní matky z Ukrajiny rodily v Praze děti movitým, údajně osamělým cizincům. Autor Marek Kerles téma rozebírá s doc. Hanou Konečnou z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích ZSF JU, která problematiku dlouhodobě zkoumá. Článek na velmi závažné téma, který vzbudil velkou pozornost čtenářů, lze najít na webu ZDE:

V tomto článku je také odkaz na aktuální výzkum doc. Konečné, která je zástupkyní Česka v Bioetické komisi Rady Evropy. Výzkum s tímto problémem souvisí a každý v něm může pomoci tím, že vyplní krátký dotazník (viz odkaz níže) – zabere to jen pár minut a výzkumnému týmu to velmi pomůže.

TÉMA: Má být dárcovství spermií a vajíček anonymní? Transfuzní a transplantační medicína se obrovskou rychlostí rozvíjí, denně zachraňuje život mnoha lidem. V současnosti probíhá reformulace EU legislativy v této oblasti medicíny, následovat bude reformulace legislativy české. Celorepublikový výzkumný tým vedený doc. Hanou Konečnou ze ZFS JU, který se zabývá psychosociální a etickou stránkou problematiky, připravuje podklady ke změně legislativy. Každý názor více či méně laické veřejnosti je důležitý a vědci za něj děkují.

Dotazník je přístupný ZDE:

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1