Jarní příměstský tábor ZSF JU se koná od konce února na téma Sociální pracovník pomáhá lidem s postižením

Florbal na invalidním vozíčku, dobrovolnictví, návštěva u koní, dopoledne na lezecké stěně, zooterapie s papoušky a psy, kurz první pomoci – tyto a další aktivity obsahuje program jarního příměstského tábora ZSF JU. Bude se konat od pondělí 28. 2. do pátku 4. 3. 2022, kdy mají děti na Českobudějovicku a Českokrumlovsku jarní prázdniny. Je určený dětem ve věku 8 až 13 let a tematicky je zaměřen na obory studované za Zdravotně sociální fakultě JU, samozřejmě hravou formou přizpůsobenou dětem. „Hlavním tématem tábora je pomoc sociálního pracovníka lidem s postižením. Program je připraven ve formě herních aktivit, exkurzí, praktických nácviků, diskuzí a simulačních her. Během jednotlivých dnů se s dětmi budeme věnovat tématům komunikace, sport, zooterapie, volný čas a dobrovolnictví,“ shrnula hlavní koordinátorka Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., která se práci s dětmi věnuje řadu let. Tuto akci připravuje společně s Mgr. Bohdanou Břízovou, Ph.D. z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU, a se studenty 2. ročníku studijního programu Sociální práce.

Příměstské tábory pořádá o prázdninách ZSF JU pravidelně, v létě převažují zdravotnická témata a o jarních prázdninách sociální. Vždy mívají skvělý ohlas, děti i rodiče oceňují hlavně akčnost a různorodost programu i to, že se děti mohou vypravit do prostředí, kam by se jinak těžko dostaly. Nyní mají například šanci setkat se s hráči FBC Štíři, kteří s velkými úspěchy hrají florbal vozíčkářů, a samy si pod jejich vedením mohou v tělocvičně ZŠ Kubatova vyzkoušet, jak se tato hra na invalidním vozíku hraje a jak vypadá tréning lidí s handicapem. Velmi atraktivní bývají také setkání se zvířaty, při nichž se děti dozvídají, jak pomáhají lidem s různými druhy postižení při terapii. V Hiporehabilitačním středisku Vladykův dvůr v Roudném u Českých Budějovic naučí vnímat také to, jak mezi sebou koně navzájem komunikují, a přímo na fakultě zažijí ukázky canisterapie a ornitoterapie.

Možnost přihlásit se na příměstský tábor ZSF JU s tématem Sociální pracovník pomáhá lidem s postižením je do 13. února 2022, obvykle ale bývá tato akce obsazená dříve. Dětská univerzita ZSF JU už má dlouhou tradici a velmi dobré renomé, proto je o její akce vždy velký zájem. Poplatek za celý kurz, který zahrnuje i obědy v menze, je 1900 Kč. Podrobnosti a možnost přihlásit se je ZDE