Lekci Dětské univerzity věnovanou péči o dítě navštívila i studentka z Litvy, s níž děti mluvily anglicky

Dubnová lekce Dětské univerzity byla výjimečná tím, že se jí zúčastnila také zahraniční studentka z Litvy paní Shah Deepmala Kumari. Lekci Péče o dítě vedla Mgr. Alena Machová se studentkami 2. ročníku Pediatrického ošetřovatelství Zuzanou Neubauerovou a Alexandrou Šmídovou a také se studentkami 1. ročníku. Děti měly možnost si vyzkoušet péči o miminko během hygieny, naučily se ošetřit novorozence a vyzkoušely si také resuscitaci novorozence. To vše v anglickém jazyce s výměnnou studentkou z Litvy, což byl pro ně ještě větší zážitek a velmi podnětná zkušenost. „Děti využily ke komunikaci skvělých jazykových dovedností a k tomu jim byly nápomocny studentky Pediatrického ošetřovatelství,“ ocenila koordinátorka DUJU ZSF JU Mgr. Milena Mágrová.

Připomněla, že se blíží termín slavnostního zakončení prvního a druhého ročníku Dětské univerzity – promoce se budou konat v sobotu 18. května. Zároveň vrcholí přípravy letního tábora DUJU, který je naplánovaný na týden od 8. do 12. července 2024. Porobnosti o této akci, která bývá velmi rychle zaplněna, přineseme brzy.