MUDr. Věra Vlasáková získala ocenění za 50 let práce v medicíně a 40 let práce v oboru revmatologie

MUDr. Věra Vlasáková, která je spjatá se vznikem naší fakulty, převzala jako první lékařka v Jihočeském kraji první pamětní medaili lékařské komory od Okresního sdružení České lékařské komory České Budějovice za 50 let práce v medicíně a 40 let práce v oboru revmatologie. Ocenění jí v prosinci předal MUDr. Jan Šmejkal za ČLK.

Prakticky od vzniku Zdravotně sociální fakulty až do roku 2020 se MUDr. Věra Vlasáková podílela na výuce budoucích nelékařů, zejména sester, a to jak v bakalářském, tak magisterském studijním programu. Společně s prof. Valérií Tóthovou a MUDr. Sevdou Augustinovou se podařilo založit pobočku pacientské organizace Revma Liga v Českých Budějovicích, která od samého počátku úzce spolupracovala a dosud spolupracuje se ZSF JU.

V roce promovala 1973 na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni. Poté nastoupila na 2. interní oddělení Nemocnice České Budějovice, po atestaci z revmatologie pracovala jako krajský ordinář pro revmatologii a odcházela do penze na pozici zástupkyně primáře v roce 2004. Odtud přestoupila do Centra biologické léčby pro revmatické choroby Medipont plus s.r.o., kde se mimo péče o pacienty podílela i na farmakologických studiích s novými léky pro pacienty s revmatoidní artritidou a ankylozující spondylitidou. Jelikož má Centrum biologické léčby v revmatologii Medipont plus s.r.o. status akreditovaného pracoviště pro výuku lékařů připravujících se k atestaci z revmatologie, podílela se i na vzdělávání budoucích revmatologů.