Na návštěvě naší fakulty byli dva pedagogové z Bosny a Hercegoviny

Z partnerské Faculty of Health Sciences z Pan-European University Apeiron (Bosna a Hercegovina - Banja Luka) byli v dubnu na návštěvě ZSF JU dva pedagogové: Doc. Dr. Sc. Med. Ilija V. Baroš, MD Ph.D. (vyučující preklinických oborů, zejména anatomie) a Prof. dr sc. med. Jiljana – Tadić Latinović MD PhD (specializace: patologie a cytologie). Jednalo se o výukový pobyt v kombinaci se školením – tento pobyt byl financován z projektu Erasmus KA107 – projekt 2020, který končí v červnu 2023. Doc. Baroš naši fakultu navštívil už loni v květnu.

Program zajišťovali kolegyně a kolegové z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče, Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů a Ústavu laboratorní diagnostiky a veřejného zdraví. Hosty provázela Mgr. Zlatana Midžić z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích. Na fakultě si mimo jiné prohlédli laboratoře, simulační centrum pro zdravotnické obory a velmi je zaujala také nová učebna pro simulační výuku anatomie a fyziologie. Poté se vydali na exkurze do nemocnice v Českých Budějovicích a do Ústavu anatomie 3. LF UK v Praze, kde se jim věnoval RNDr. Zdeněk Musil. V závěru vyučující z Bosny a Hercegoviny zhodnotili svůj pobyt na ZSF JU slovy, že je naše fakulta pro ně velkou inspirací – zaujaly je hlavně metody výuky, moderní pomůcky a také úzká spolupráce s regionální nemocnicí. Projevili proto zájem o spolupráci na případných společných výzkumných projektech.