Na oslavě 30. výročí českobudějovického centra ARPIDA nechyběla ani naše fakulta

S velkým zájmem se setkal v sobotu na českobudějovickém výstavišti program naší fakulty, která měla stánek hned u vchodu do pavilonu T. Pedagožky a studentky učily děti, jejich rodiče i další návštěvníky základům první pomoci na modelech, ukazovaly pravidla dentální hygieny, simulační brýle atd. Českobudějovické centrum ARPIDA v sále velkým koncertem oslavilo 30. výročí svého působení v oblasti poskytování komplexní koordinované péče v duchu uceleného systému rehabilitace. ARPIDA je významným klinickým pracovištěm naší fakulty a pracuje v ní mnoho našich absolventů.

Jedním z vrcholů letošních oslav se stal sobotní ARPI.DAY, benefiční integrační festival, na němž vystoupilo pět interpretů a kapel zvučných jmen. Festival byl plně bezbariérový a přímo u pódia byla vyhrazená část pro návštěvníky se speciálními potřebami, aby si mohli vychutnat vystoupení oblíbených muzikantů naplno. Byli mezi nimi Martina Pártlová, Pokáč, Tomáš Klus, kapela Mirai a také hudební skupina K.R.B. z Arpidy, pro niž Pokáč napsal píseň Všichni jsme postižení (odkaz ZDE:). Celou akci uváděl herec Jiří Mádl, patron centra ARPIDA. Její jméno je spojením písmen symbolizujících tato slova, která beze zbytku naplňuje: Akce, Rehabilitace, Pomoc, Integrace, Dobrovolnost a Agape. Denně pomáhá více než 180 uživatelům, dalších 2500 ročně využívá ambulantní služby.