• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Na Výukové základně v Hradcích přivítali studenty prvních ročníků spadajících pod UOP

Na Výukové základně v Hradcích přivítali studenty prvních ročníků spadajících pod UOP

Členky a členové Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče spolu se studenty vyšších ročníků připravili na odpoledne ve středu 10. listopadu „adaptační kurz“, jehož cílem bylo přivítat studenty prvních ročníků na fakultě. Konal se na Výukové základně ZSF JU v Hradcích u Českých Budějovic. Vzhledem k vysokému počtu prváků ve studijních programech spadajících pod UOP bylo nutné přijet ve dvou skupinách, aby se všichni účastníci vůbec vešli do vlaku: první studenti přijeli vlakem již v 10:45 a druhá skupina dorazila na místo ve 12:45. První skupina mezitím pomohla nanosit dřevo na oheň a účastnila se her a aktivit, které pro ně vymysleli studenti vyšších ročníků. V areálu vyrostl modrý stan, který naše fakulta nově využívá k při akcích pro veřejnost, v němž bylo občerstvení a fakultní propagační předměty.

Takzvaný adaptační kurz navazuje na netradiční zápisy studentů prvních ročníků, které se řadu let na začátku září konaly v Rožmberku nad Vltavou, v posledních dvou letech se však uskutečnit nemohly. Byly však důkazem, že takové setkání „v terénu“ má pro prváky velký význam, aby se mohli navzájem co nejlépe poznat a brzy vytvořit partu, která bude dál spolupracovat. Profese, pro něž na naší fakultě připravujeme specialisty, jsou totiž založené na týmové práci - sám nikdo ve zdravotnických ani sociálních oborech nic nezmůže, proto je nutné dobře znát své kolegy a vědět, jaké je na ně spolehnutí.

S touto ideou se konal i středeční kurz, jehož účastníky v úvodu všechny uvítala děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D. Předala slovo prof. PhDr. Valérii Tóthové, Ph.D., proděkance pro vědu a výzkum a ředitelce Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU, která mj. studentům prvních ročníků poděkovala za to, že si vybrali pro studium ošetřovatelství. Poté se prvákům představili další vyučující z UOP. „Pak byli studenti rozděleni na menší skupinky, ve kterých v rámci outdoorových aktivit pod vedením studentů bakalářského a magisterského studia měli možnost se více poznat navzájem a současně poznat i chod fakulty a nabídky studentského života v Českých Budějovicích,“ doplnila za organizátory PhDr. Věra Stasková, Ph.D. Akci pořádané v krásné přírodě přálo počasí a završilo ji přátelské posezení u táboráku.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1