Naše fakulta měla silné zastoupení v nemocnici při akci věnované péči o dítě

Spoustu vlídnosti, něhy a úsměvů přinesla akce "Den péče o dítě od narození do tří let", která se konala v úterý 31. října v terminálu českobudějovické nemocnice za hojné účasti vyučujících a studentek Zdravotně sociální fakulty JU. Pestrý program nabízel všechny potřebné informace, jak pečovat o děti od narození do tří let. Atmosféra byla po celou dobu velmi milá, protože do nemocnice přišla řada žen se svými miminky, která se zde narodila, a také ženy očekávající tuto radostnou událost. Byla to příležitost i k příjemným setkáním i s našimi absolventkami a dalšími ženami, které prožívají období plné radosti a naděje.

Pedagožky Mgr. Milena Mágrová, Mgr. Alena Machová a Mgr. Michaela Abrmanová, MBA, z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU poskytovaly poradenství a přivedly na akci i dvacet studentek prvního ročníku Pediatrického ošetřovatelství. V modrých tričkách byly naše studentky v nemocničním terminálu k nepřehlédnutí, navíc je přišly podpořit i jejich spolužačky z vyšších ročníků. Pro všechny to byla příležitost naučit se komunikovat s veřejností, sbírat zkušenosti a také si vyslechnout zajímavé přednášky na různá témata, které doplnily jejich poznatky z výuky. Během dopoledne se konaly čtyři: hned v úvodu zazněl příspěvek na téma Kojení, techniky kojení, laktační poradenství a Banka mateřského mléka, kdy přednášela také Mgr. Alena Machová.

Akce byla součástí Národního měsíce kojení, jímž Česká koalice kojení stanovila měsíc říjen. Každoročně se k němu nemocnice připojuje laktační poradnou, letos však program ještě rozšířila, aby se potřebné informace dozvěděly i maminky starších dětí. Pozornost lákaly různé pomůcky a také modely novorozenců i starších dětí, které byly velmi propracované a působily jako živé. Cílem bylo opět radit s technikou kojení, představit homeopatika a bylinky na jeho podporu, ale také seznámit maminky či babičky s vhodným výběrem příkrmů atd. Návštěvnice, mezi nimiž převažovaly maminky s malými dětmi a těhotné ženy, se také dozvěděly, jak zajistit bezpečnou manipulaci s dítětem i něco víc o jeho motorickém vývoji. Součástí byla prezentace Banky mateřského mléka a přednášky na téma Výživa dítěte od narození do tří let života, Bezpečná manipulace a včasná rehabilitace (motorický vývoj dítěte) a Zdravé dětské zoubky.