Nové číslo časopisu Journal JU představuje studijní program Management sociální práce v organizacích a přináší také rozhovor s prof. Velemínským

V aktuálním vydání univerzitního časopisu Journal JU dostala ZSF JU velký prostor. Představuje v něm magisterský studijní program Management sociální práce v organizacích, který připravila s ohledem na potřeby zaměstnavatelů sociálních pracovníků. Je mimořádný právě tím, že je ušitý na míru praxi, s níž je stále v úzkém kontaktu. Současná pandemie navíc přinesla studentům ZSF JU nová témata pro výzkum, a to i v sociální sféře. Projekt nazvaný „Vybrané aspekty managementu sociální práce“ (Grantová agentura Jihočeské univerzity) začal v roce 2019, kdy studenti začali mapovat management sociální práce v šesti krajích ČR. Loni ho ještě rozšířily rozhovory na aktuální téma, jejichž cílem je zmonitorovat potřeby poskytovatelů sociálních služeb v době pandemie. Hlavní řešitelka docentka Jitka Vacková upřesnila, že v roce 2020 se do projektu zapojilo 14 studentů denního magisterského studia a dva z doktorského studia. Nejen o tom mluví v článku studentky druhého ročníku Šárka Michalcová a Kristýna Hellerová.

V aktuálním Journalu JU je také rozhovor s profesorem Milošem Velemínským, který nedávno vydal v časopise Journal of Nursing, Social Studies, Public Health and Rehabilitation článek kritizující možné závěry vycházející z jednotlivých článků Istanbulské úmluvy. „Některé její body mohou narušit celistvost rodiny a výchovu dětí,“ upozorňuje uznávaný pediatr a pedagog. Oba články jsou v příloze této zprávy.

Přiložené soubory