Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří na ZSF JU

Více než sedm set zájemců o naše studijní programy přilákal v pátek Den otevřených dveří, který se konal ve dvou budovách ZSF JU. Uchazeči, které často doprovázeli rodiče, absolvovali prezentace, při nichž se mohli jednotlivých vyučujících a našich studentů zeptat na cokoli. Prezentace se pravidelně opakovaly, aby bylo možné nasbírat co nejvíc informací a vybrat si pro sebe to pravé. Mnoho účastníků DOD přijelo na naši fakultu ze vzdálenějších míst, například z Plzeňska, Chebu, Havlíčkova Brodu, Jihlavy a dalších míst na Vysočině, prezentaci Sociální práce dokonce navštívili lidé z Hodonína a Gmündu. Největší zájem jevili studenti o Fyzioterapii, Porodní asistenci, Všeobecné ošetřovatelství, Zdravotnické záchranářství, Laboratorní diagnostiku a Sociální práci. Dozvěděli se také, že fakulta opět nabízí přípravné kurzy k přijímacím zkouškám, a rovnou na studijní oddělení odnesli několik vyplněných přihlášek.

Zároveň si návštěvníci prohlédli vybavení fakulty včetně odborných učeben a pracovišť. Poprvé se podívali do zcela nové virtuální učebny anatomie a fyziologie, která vznikla v hlavní budově Vltava/Uran. Její provoz se teprve rozbíhá, a naplno ji ZSF JU představí v březnu – ale už nyní je toto prostředí velmi působivé. Tradičně velkým lákadlem DOD bylo také Simulační centrum pro zdravotnické obory Zdravotně sociální fakulty, ve kterém moderními metodami za využití sofistikovaných modelů a přístrojů připravuje fakulta budoucí zdravotnický personál pro své povolání. S velkým zájmem si uchazeči prohlíželi i vybavení Centra fyzioterapie a laboratoří. Možnosti nechat si určit krevní skupinu využila i Marcela Březnová z Jihlavy, která se přišla zeptat na kombinovanou formu studia. „Výklad se mi moc líbil, dozvěděla jsem se všechno potřebné,“ uvedla.

Z Havlíčkova Brodu přijela Nikola Adamcová, která se rozhoduje mezi studiem v Pardubicích, kam má lepší dopravní spojení. „Mám zájem o Zdravotnické záchranářství a prezentace doktorky Hudáčkové mě úplně nadchla. Líbí se mi, že s námi jedná na rovinu, bez příkras popsala nároky na tuto profesi i obtížné kurzy, které je třeba během studia zvládnout. Byla velmi upřímná a toho si cením,“ řekla a pochválila také vybavení simulačního centra. Modely a přístroje zaujaly také Elišku Houdkovou z téhož města, kterou doprovodili rodiče a byli moderním způsobem výuky zdravotnických oborů velmi nadšeni. Eliška přijela se zájmem o Pediatrické ošetřovatelství. „Bylo znát, že vyučující mají k tomuto oboru láskyplný vztah a jsou v kontaktu s praxí. To mě přesvědčilo,“ podělila se o své bezprostřední dojmy.

Kromě klasického DOD připravuje Zdravotně sociální fakulta JU ještě dvě virtuální setkání se zájemci o studium, a to formou on-line prezentace. První z nich je v plánu v pátek 10. února od 13 do 15 hodin, kdy se zájemci budou moci se svými dotazy prostřednictvím platformy ZOOM obrátit na zástupce jednotlivých studijních programů. Stejné setkání proběhne ještě jednou začátkem dubna před finálním datem pro podávání přihlášek ke studiu. Podrobnosti budou na webových stránkách fakulty a na sociálních sítích.

Přihlášky ke studiu je možné podávat až do 15. dubna 2023. Vše podstatné včetně informačních videí je ZDE: