Online workshop rozvinul téma Jak si udržet dobrou koncentraci, paměť a duševní pohodu nejen v „době COVIDové“?

Další z workshopů na aktuální téma, které zdarma pořádá ZSF JU pro zaměstnance i studenty naší fakulty a Jihočeské univerzity i pro veřejnost, se v sobotu 24. dubna od 17 hodin zaměřil na trénování paměti. Konal se online přes MS Teams a měl aktuální téma: Jak si udržet dobrou koncentraci, paměť a duševní pohodu nejen v „době COVIDové“? Setkání, které přesáhlo hodinu a půl, vedla PhDr. Lenka Motlová, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU, která se trénování paměti věnuje dlouho a přivedla k němu i řadu svých studentek. Během workshopu si účastníci vyzkoušeli techniky a strategie vedoucí k lepšímu zapamatování a naučili se, jak si udržet dobrou pozornost. Lektorka nabídla řadu praktických cvičení, do nichž všechny zapojila a vzbudila jejich zájem. Vysvětlila také metody propojování mozkových hemisfér a poskytla tipy, kde a jak tyto aktivity dále rozvíjet. Zdůraznila, že mozek potřebuje a chce být zaměstnáván, ačkoli nás moderní doba často svádí k lenosti. "Například je dobré a také užitečné zapamatovat si alespoň pět telefonních čísel na své blízké a nespoléhat na to, že je máme uložená v mobilu pod jejich jmény," uvedla dr. Motlová.