Online workshop z Centra fyzioterapie se zaměřil na správné držení těla, zejména při sedavém zaměstnání

Letošní sérii workshopů určených pro zaměstance fakulty i Jihočeské univerzity a také pro veřejnost uzavřelo téma Fyzioterapie. I tato akce stejně jako předchozí z tohoto projektu se letos odehrála formou online přes Ms Teams, a to ve středu 23. června od 17 hodin, aby se zaměstnanci mohli připojit již z pohodlí svého domova. Workshop byl zdarma a sklidil vděčné reakce. Měl užitečné téma: fyzioterapeutka Mgr. Jana Jarošová se zaměřila především na správné držení těla ve stoji a vsedě. Probrala ergonomické zásady, úpravu pracovního prostředí a držení těla v běžných denních činnostech tak, abychom své tělo používali co nejvíce ekonomicky a s respektem. Představila různé relaxační techniky pro kompenzaci pracovní zátěže, zdůraznila význam správného stereotypu dýchání, uvolnění svalového napětí a posílení svalů s tendencí k ochabnutí. Vysvětlila pojmy svalové dysbalance, fascie, postura či strečink, významnou součástí workshopu byly názorné ukázky protahovacích a posilovacích prvků.