Otužilecká výzva na podporu rané péče: sraz 6. prosince v 16 hodin u Malého jezu!

Studenti a vyučující ZSF JU se i letos zapojí do kampaně NEBUĎ SRAB! NAMOČ SE PRO RANOU PÉČI!, která symbolicky ukazuje pocity rodičů, jimž se narodí dítě s postižením. "Převrátí se jim život naruby, je to jako pád do ledové vody. Rodina musí sebrat všechny síly, hodně rychle se naučit plavat a bojovat s nečekanou životní zápletkou," vysvětluje Zdenka Kohoutová ze Společnosti pro ranou péči. Naše fakulta se do této akce zapojuje každoročně a zejména pro studenty Zdravotnického záchranářství je to výzva, která jim dává velký smysl a rádi ji podpoří. "Dokážou vytvořit skvělou atmosféru, proto jsme se rozhodli naši otužileckou výzvu pro dobrou věc uspořádat i letos," dodává Kohoutová. Sraz je ve středu 6. prosince u Malého jezu v Českých Budějovicích v 16 hodin a všichni jsou srdečně zváni. Nemusí se nutně namočit do studené vody, mohou přijít jen fandit, dát si punč nebo něco na zub.

Českobudějovická pobočka Společnosti pro ranou péči patří ke klinickým pracovištím ZSF JU a pracují v ní i naše absolventky. S iniciativou zapojit se do této benefiční akce přišel před dvěma lety proděkan ZSF JU Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D., a otužilcům přišla na místo fandit i děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která svou účast přislíbila i letos.

U Malého jezu se lidé v létě v Malši rádi koupou – do řeky vedou schody a zpřístupňují ji i mola. Vzhledem k množství rekreantů to v létě bývá i místo, kde musí záchranáři zasahovat. Účastníci zde opět přispějí ke zviditelnění kampaně "Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči", k níž se mohou připojit i další zájemci, a to různými formami. "Váš dar nám pomůže dále dojíždět za rodinami domů a být jim v těžkém životním období oporou. Včasná pomoc dítěti i jeho rodičům je klíčová pro to, aby rodina mohla žít naplněný život," upřesňuje Zdenka Kohoutová. Tato služba je totiž pro rodiny bezplatná a finance na zajištění rané péče musí (vedle dotačních programů kraje, měst a obcí) získávat od dárců, jinak by raná péče nemohla fungovat. Přispět může každý podle svých možností, vítaná je jakákoli darovaná částka. Další podrobnosti jsou ZDE: