Pacient poslal děkance fakulty pochvalu adresovanou studentkám, které o něj pečovaly v nemocnici

Poděkování a pochvalu za to, jak skvěle se o něj naše studentky staraly, napsal děkance naší fakulty pacient hospitalizovaný začátkem ledna v českobudějovické nemocnici. V prvním lednovém týdnu tam byly na praxi studentky prvního ročníku studijního programu Ošetřovatelství. Spokojena s nimi byla rovněž staniční sestra chirurgického oddělení (část B) Marie Klabouchová. „Bez nich bychom ten nápor asi vůbec nezvládli. Některé bych si na oddělení nejraději už nechala, protože byly velmi šikovné a ochotné,“ ocenila studentky. Vedení naší fakulty si takových reakcí velmi váží a děkuje studentům za to, že šíří dobré jméno školy.

Pacient se dostal do nemocnice kvůli operaci slepého střeva, po níž však následovaly větší komplikace. Nyní už je v domácí léčbě, ale na péči v nemocnici nezapomněl. „Za těch asi deset dní jsem si uvědomil, jak důležitý je lékařský tým, do kterého patří i sestry. Dovolte mi, abych poděkoval studentkám, které si zaslouží obrovskou pochvalu za to, jakým způsobem přistupují k pacientům. Prosím, vyřiďte jim mé poděkování a úctu,“ napsal děkance fakulty Mgr. Ivaně Chloubové, Ph.D. Studentkám věnoval ještě tento přímý vzkaz: „Milé studentky, buďte prosím pyšné na to, jakou profesi jste si vybraly. Je to mimořádně těžká profese, ale také krásná. Staráte se o nás, o pacienty. Prosím, zachovejte si i nadále vaše lidské chování vůči pacientům - v životě se vám to určitě vrátí. Vím, že máte nyní zkoušky, proto vám všem moc držím palce, aby každá zkouška byla úspěšná,“ vzkázal pacient studentkám, které o něj pečovaly.

Děkanku naší fakulty dr. Ivanu Chloubovou tato pochvala velmi potěšila. Ve své odpovědi popřála autorovi dopisu klidnou rekonvalescenci a pevné zdraví, poté dodala: „Jsem vždy hrdá na naše studenty, kteří prokazují své nadšení pro studovaný program. Svým empatickým přístupem prokazují, že si studium zvolili správně, po absolvování studia budou platnými členy zdravotnického týmu a svoji práci budou vykonávat upřímně, svědomitě a „od srdce“.