Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU nadále přijímá nové členy

Ačkoli současná situace neumožňuje členům Pěveckého sboru Zdravotně sociální fakulty JU, aby se scházeli a zkoušeli svůj repertoár, má tento sbor stále v plánu další koncerty a je otevřený i novým zájemcům. Vedoucí sboru Mgr. Kristýna Toumová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU proto vyzývá nováčky, zejména z řad studentů prvních ročníků, aby se jí ozvali. „Přijímáme i nadále nové členy. Nejsme profesionální soubor, ale skupina lidí, která má ráda hudbu a chce ji předávat dále. Budeme rádi, když se nám někdo ozve, ať už proto, že by s námi chtěl začít zpívat, nebo i někdo, kdo umí hrát na jakýkoliv hudební nástroj. I ten u nás najde využití,“ říká.

Pěvecký sbor ZSF JU funguje od roku 2016. Skládá se nejen ze studentů současných, ale i těch, kteří již studium na škole ukončili, ale do sboru stále rádi chodí. Členy je i několik akademických pracovníků. Repertoár je poměrně široký a každý rok se mění. Pravidelně sbor vystupuje na letním a vánočním koncertě pořádaném přímo na naší fakultě a také na dalších akcích během celého roku. Jsou to například koncerty pro klienty v Ledaxu, Alzheimer centru v Českých Budějovicích, charitativní akce pořádané spolkem Haima, jihočeský Avon pochod či pravidelný vánoční jarmark v hospici v Prachaticích. „Také jsme absolvovali pěveckou soutěž sborů ve Vodňanech nebo jsme doprovázeli vánoční bohoslužbu v nemocnici. Smyslem naší hudby je šířit ji dál i mezi lidi, kteří si již sami nemohou na nějaký koncert zajít,“ vysvětluje vedoucí sboru.

Zájemci jí mohou napsat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Až to situace umožní, začne se sbor opět scházet, a to každé úterý od 18 hodin v budově ZSF JU U Výstaviště. „Pevně věřím, že se brzy opět se všemi členy setkáme a budeme moci začít trénovat a potěšit posluchače dalším koncertem,“ dodává dr. Toumová.