Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU obnovuje v letním semestru pravidelné zkoušky

Každou středu počínaje 21. únorem se budou konat zkoušky Pěveckého sboru ZSF JU, který už má na naší fakultě tradici - býval vítaným hostem řady příjemných akcí nejen u nás, ale i v domovech pro seniory či jinde, kam může hudba přinést radost ze společného zpívání. Zkoušky se budou odehrávat v učebně U9 budovy J. Boreckého 1167/27 v Českých Budějovicích, a to vždy od 18 do 19:30 hodin. Vedoucí sboru PhDr. Marek Zeman, Ph.D., zve všechny studenty, akademické i neakademické pracovníky, aby se přidali. „Řada lidí si myslí, že nemají hudební sluch a neumí zpívat - a tedy, že nemají školený hlas a zpívat ve sboru nemohou. MOHOU! Protože pokud je náš hlasový aparát schopen mluvit, je schopen i zpívat. Opravdu není třeba se ničeho bát. A čím více nás bude, tím to půjde lépe. Zpíváme čistě vokální repertoár, tedy bez hudebních nástrojů a doprovodu,“ vysvětlil dr. Zeman z Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů.

I díky svému působení v oboru fyzioterapie zdůrazňuje, že sborový zpěv je nejen jedinečnou formou sociální komunikace a relaxace, ale zlepšuje i dechové funkce a stimuluje imunitní systém. Navíc pravidelné zpívání zkvalitňuje samotný hlas, který se stává pevnějším, sytějším a barevnějším.

Pokud máte nějaké otázky, ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na telefon 608 824 713, anebo nejlépe rovnou přijďte na první zkoušku 21. února v 18 hodin.