Pěvecký sbor ZSF JU obnovuje pravidelné zkoušky, první z nich je už ve středu 22. 2.

Rádi si pobrukujete, zpíváte ve sprše nebo ve vaně? Líbí se vám sborový vícehlasý zpěv? Příležitost přichází právě teď, protože Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU na začátku letního semestru obnovuje pravidelné zkoušky. Konají se každou středu počínaje 22. únorem, a to v učebně U1 budovy J. Boreckého 1167/27 v Českých Budějovicích v době od 18:50 do 20:00 hodin.

"Budeme moc rádi, když se k nám přidáte, ať už jste studenti, akademičtí, nebo neakademičtí pracovníci Zdravotně sociální fakulty," zve všechny zájemce PhDr. Marek Zeman, Ph.D., z Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů. Jako sbormistr se pokusí navázat na fungování předchozího Pěveckého sboru ZSF (2016-2022) pod tehdejším vedením Mgr. Kristýny Toumové, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče.

Dr. Zeman jako zkušený fyzioterapeut ví, že sborový zpěv je nejen jedinečnou formou sociální komunikace a relaxace, ale zlepšuje i dechové funkce a stimuluje imunitní systém."Obnovený pěvecký sbor bych chtěl zaměřit na čistě vokální repertoár, tedy bez hudebních nástrojů a doprovodu. Začneme jednoduchými vícehlasými písněmi a uvidíme, jak to půjde dál. Rozhodně se však není třeba obávat profesionalizace. Řada lidí si myslí, že nemají hudební sluch a neumí zpívat - a tedy, že nemají školený hlas a zpívat ve sboru nemohou. MOHOU! Protože pokud je náš hlasový aparát schopen mluvit, je schopen i zpívat. Není třeba se opravdu ničeho bát," ujistil všechny případné zájemce. Mohou ozvat na jeho e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo nejlépe rovnou přijít už na první zkoušku 22. února.