Pěvecký sbor ZSF JU uvítá nové zájemce: kromě zpěváků i ty, kteří hrají na nějaký hudební nástroj

Se začátkem letního semestru obnovil od 8. března pravidelné zkoušky Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty JU. Schází se pravidelně v úterý od 18 hodin v budově U Výstaviště, učebna V9. Pro nováčky je nyní ideální doba, kdy se přidat, neboť se právě zkouší písně z muzikálů a filmů – tedy repertoár, který začal vznikat před dvěma lety, avšak pak bylo nutné zkoušky ukončit kvůli pandemii onemocnění covid-19. „Budeme rádi, když se k nám přidají studenti, ale i vyučující, kteří mají rádi hudbu. Nejsme profesionální soubor – zpíváme, protože nás to baví a snad to dělá radost i ostatním lidem. Kdo k nám přijde, nemusí se tedy bát nějakého zkoušení či konkurzu. Může se prostě přijít podívat, zkusit si s námi zazpívat a pak uvidí, zda bude chtít dále pokračovat. Hledáme i ty, kteří hrají na nějaký hudební nástroj. V současné době by se nám především hodila kytara,“ uvedla sbormistryně Mgr. Kristýna Toumová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU.

Upřesnila, že zájemci se mohou ozvat na její e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo rovnou přijít. V letošním roce sbor plánuje tradiční letní a poté vánoční koncert na Zdravotně sociální fakultě a opět různá vystoupení v průběhu roku v domovech pro seniory a dalších zdravotně-sociálních zařízeních, kde byl Pěvecký sbor ZSF JU v minulých letech vždy vítaným hostem.