Plenární zasedání AVVNZP se konalo na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity

Zdravotně sociální fakulta JU hostila 17. října 2022 jednání Pléna Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí v České republice (AVVNZP), kterého se účastnili zástupci všech těchto vzdělávacích institucí v ČR. Aktuální informace z Ministerstva zdravotnictví ČR tam přednesla Mgr. Alice Strnadová, MBA, ředitelka Odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání MZ a hlavní sestra ČR. Přijela rovněž prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA, a další významní hosté.

Na programu bylo řešení aktuálních otázek ve vzdělávání nelékařských zdravotnických profesí, aktuality v oblasti legislativy, zazněly také novinky z Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, informace z předsednictva České konference rektorů atd. Účastníci byli seznámeni se zprávou o počtu absolventů nelékařských zdravotnických oborů za akademický rok 2021/2022. Mgr. Lucie Havierniková, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU pak prezentovala informace z jednání Pracovní skupiny pro přípravu zadávací dokumentace pro analýzu specializačního vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků.

Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí je nepolitické, dobrovolné, neregistrované, neziskové sdružení fakult a ústavů vysokých škol, které poskytují vzdělávání nelékařským zdravotnickým pracovníkům v České republice. Vznikla v září 2013 na ZSF JU při setkání zástupců vysokoškolských vzdělavatelů v nelékařských profesích, takže nyní se její jednání do Českých Budějovic vrátilo.