Poděkování a pochvala z Ministerstva zdravotnictví ČR pro studenty zdravotnických oborů i jejich vzdělavatele

Pochvalu a poděkování adresované studentům zdravotnických oborů i jejich vzdělavatelům obdržela z Ministerstva zdravotnictví ČR ve čtvrtek 28. dubna 2021 předsedkyně Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických profesí prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., proděkanka pro vědu a výzkum a ředitelka Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. Za pomoc poskytnutou při zvládání boje s novým a mimořádně zákeřným virem SARS-CoV-2 poděkovala studentům ředitelka odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání a Hlavní sestra České republiky Mgr. Alice Strnadová, MBA. Celý její dopis je příloze této zprávy.

„Pandemie se stala zatěžkávací zkouškou nejenom pro zdravotnictví, ale i celou společnost, a Vy jste v době, kdy to bylo nejvíce potřeba, podali a někteří z Vás i nadále podáváte pomocnou ruku a velice výrazně přispíváte ke zvládání celé situace, a to i přes to, že máte své studijní povinnosti, které musíte plnit, své jiné aktivity a zájmy. Veškeré tyto činnosti jste dali do pozadí a nabídli svůj čas pomoci ostatním. Pomáhat ostatním není dnes samozřejmostí, a proto si Vaší pomoci vážím o to více,“ zdůraznila Hlavní sestra ČR, která dostala mnoho pozitivních ohlasů týkajících se pracovního nasazení, píle a obětavosti studentů. Byli vítanou posilou nejenom zdravotnickým pracovníkům, ale i podporou a pomocí pacientům, seniorům či dalším občanům v nemocnicích, zařízeních sociálních služeb, v odběrových místech či očkovacích centrech.

Ocenila, i to, jak rychle stali plnohodnotnými členy zdravotnických týmů a dokázali efektivně pomáhat. „Vyjma toho, že máme skvělé studenty a žáky, se potvrzuje, že i úroveň zdravotnických vzdělavatelů je na velice vysoké úrovni, jelikož studenti a žáci byli připraveni okamžitě pomoci zdravotnictví, Dovolte mi tedy touto cestou poděkovat i všem zdravotnickým vzdělavatelům za jejich výbornou práci,“ uzavírá své poděkování ředitelka Alice Strnadová.

Přiložené soubory