• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Porodním asistentkám rozšířila obzory přednáška o homeopatii

Porodním asistentkám rozšířila obzory přednáška o homeopatii

V zaplněném sále E se v pátek 5. listopadu konala přednáška nazvaná Homeopatická podpora laktace a sanace porodních poranění, která byla určena studentkám porodní asistence i porodním asistentkám. V sále bylo sedmdesát účastníků včetně zaměstnanců českobudějovické nemocnice. Tématem bylo využití homeopatie v práci porodní asistentky. PhDr. Drahomíra Filausová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče pozvala na fakultu lektorku Bc. Romanu Gogelovou, kterou s kolegyní Belešovou poznaly, když absolvovaly kurz Homeopatie a Bc. Gogelová tam byla lektorkou. "Homeopatie je stále častěji využívána v těhotenství, při porodu i v období šestinedělí. Tudíž jsme pokládaly za vhodné a přínosné informovat i porodní asistentky z nemocnic a studentky o využití homeopatie," vysvětlila dr. Filausová. V plánu má kurz na toto téma v rámci CŽV.

Romana Gogelová je porodní asistentka, která 29 let pracovala v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně (na porodním sále, stanici šestinedělí a stanici rizikového těhotenství). V současné době působí jako komunitní porodní asistentka. Vede kurzy předporodní přípravy a zabývá se komplexním přístupem k ženě a dítěti. Ve své práci využívá tradiční dovednosti porodních asistentek, homeopatii, Bachovy esence či aromaterapii.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1