Požární ochrana nezná hranic, říká v rozhovoru náměstkyně HZS JčK, která učí na naší fakultě

Inspirativní rozhovor o profesi, na kterou naše fakulta také připravuje své studenty, zveřejnil Českobudějovický deník. Poskytla ho „hasička tělem i duší“ - náměstkyně ředitele pro úsek prevence a CNP plk. Ing. Jana Neškodná, která slouží u Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (HZS JčK) už přes 20 let. Funkci náměstkyně pro prevenci a civilní nouzovou připravenost zastává jako jediná žena v České republice.

Jana Neškodná už také více než 10 let aktivně spolupracuje s Ústavem radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva ZSF JU. „Velmi si vážím dlouholeté spolupráce s HZS JčK a zapojení odborníků z praxe. Přínosem pro studenty jsou jejich zkušenosti získané z každodenní práce, které přenášejí do výuky. Mnoho absolventů bezpečnostních oborů Ochrana obyvatelstva se zaměřením na CBRNE a Civilní nouzová připravenost našlo uplatnění na pracovních pozicích právě u HZS ČR  i u ostatních složek IZS,“ konstatovala ředitelka URT Mgr. Zuzana Freitinger Skalická, Ph.D.

Celý rozhovor s  plk. Ing. Janou Neškodnou uveřejněný v Českobudějovickém deníku  s názvem: „Plukovník Jana Neškodná má 22 podřízených, požární ochrana podle ní nezná hranic“  je k přečtení ZDE: