• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Při Dni s univerzitou se naše fakulta představila v budově rektorátu Jihočeské univerzity

Při Dni s univerzitou se naše fakulta představila v budově rektorátu Jihočeské univerzity

V celé své rozmanitosti se prezentovala Zdravotně sociální fakulta JU při čtvrtečním Dni s univerzitou, který se konal v kampusu. Naše fakulta dostala prostor v přízemí budovy rektorátu, kde představila zdravotnické, sociální i bezpečnostní obory. S uchazeči, kterých na pozvání JU přišlo více než tři sta, si povídali pedagogové i studenti, zodpovídali jejich dotazy ohledně náročnosti studia, přijímacích zkoušek i budoucího uplatnění. Někteří středoškoláci přišli za doprovodu svých učitelů, takže to byla i vítaná příležitost mluvit i s nimi a zjistit, co je pro současnou generaci při výběru vysoké školy důležité.

Naše zastoupení lákalo také na pestrý doprovodný program a ukázky atraktivních pomůcek: dvě studentky Zdravotnického záchranářství předváděly základy resuscitace na modelu, pozornost poutaly také pomůcky pro osoby se zrakovým postižením a ukázky vybavení relaxační místnosti Snoezelen. Do prezentace bezpečnostních oborů přispěli i členové Armády ČR, kteří s Ústavem radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva spolupracují. Vyučující Petra Bydžovská, která přivedla na Den s univerzitou studenty čtvrtého ročníku Střední průmyslové škola automobilní a technické v Českých Budějovicích, projevila pak ještě zájem o detailní prezentaci bezpečnostních oborů ZSF JU přímo u nich ve škole. Ocenila celý program a naše záchranářky pochválila za pěknou lekci první pomoci, do níž se zapojili i její žáci."Každému člověku se hodí, aby uměl správně zareagovat, když se někdo v jeho blízkosti ocitne v ohrožení života. A našim studentům se to hodí o to víc, že součástí jejich výuky je také autoškola a na silnicích často hrozí riziko nehod," vysvětlila.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1