Při Dni zdraví ve firmě Robert Bosch měla zastoupení i naše fakulta s přednáškou o zdravém životním stylu

Den zdraví ve firmě Robert Bosch, spol. s r.o., v Českých Budějovicích se konal v polovině října za účasti Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU. Měl skvělý ohlas a firma už projevila zájem uspořádat ho znovu. „Bosch je jednou z mála českobudějovických firem, které jsou ochotné investovat do zdraví zaměstnanců přímo na pracovišti. Je to skvělý příklad dobré praxe, jak propojit zdravotní výchovu a zaměstnání,“ uvedla doc. Lenka Šedová, Ph.D., která pro zaměstnance připravila přednášku o zdravém životním stylu, které se zúčastnilo asi sto lidí. Výhodou navíc je, že přednáška byla nahrána a zaměstnanci, kteří nemohli přijít v uvedený čas, si mohou prohlédnout záznam.

Den zdraví pořádal Bosch ve spolupráci s VZP, SZÚ a naší fakultou. Součástí byly individuální intervence při měření základních zdravotních parametrů (krevní tlak, cholesterol, BMI, celkový tuk) a edukace o škodlivosti kouření. „V této oblasti jsme se účastnili měření vitální kapacity plic a měření smokerlyzerem, který dokáže určit množství CO v plicích. Toto vyšetření je užitečné především pro kuřáky,“ dodala doc. Šedová, která je ředitelkou Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe ZSF JU. Individuálních intervencí se za oba dny, tj. 12. a 13. 10., zúčastnilo 51 zaměstnanců z různých pozic firmy.