Proděkan pro zahraniční vztahy Friedo Zölzer je členem výboru Mezinárodní komise radiologické ochrany

Mezinárodní komise radiologické ochrany (ICRP) zveřejnila nedávno seznam nových členů svých výborů. Členem výboru č. 4, který se zabývá praktickým uplatňováním doporučení ICRP, se stal i prof. dr. Friedo Zölzer, DSc., proděkan pro zahraniční vztahy naší fakulty. ICRP se skládá z hlavní komise a čtyř výborů, které jmenují pracovní skupiny pro práci na určitých tématech. Doposud byl prof. Zölzer členem dvou pracovních skupin zabývajících se etickými aspekty radiační ochrany. Tato práce v roce 2018 vedla k vůbec první zprávě ICRP o „Etickém základu systému radiologické ochrany“. Před půl rokem byl prof. Zölzer jmenován i do Německé komise pro radiologickou ochranu. Zde je členem hlavní komise a jednoho ze sedmi výborů.