• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Profesorka Valérie Tóthová dostala nejvyšší maďarské státní vyznamenání

Profesorka Valérie Tóthová dostala nejvyšší maďarské státní vyznamenání

Proděkanka pro vědu a výzkum a ředitelka Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU profesorka Valérie Tóthová převzala 6. listopadu 2023 z rukou maďarského velvyslance v České republice nejvyšší státní vyznamenání, Rytířský kříž Maďarského řádu za zásluhy (občanská skupina), udělené maďarským prezidentem za její desítky let trvající práce na rozvoji maďarsko-českých vztahů v oblasti zdravotnictví a vzdělávání ve zdravotnictví. Obor zdravotnictví, přesněji ošetřovatelství, byl vždy její životní vášní a posilování spolupráce jak na národní, tak i mezinárodní úrovni patřilo k jejím cílům. V uplynulých desetiletích investovala s kolegy mnoho úsilí do podpory spolupráce mezi maďarským a českým zdravotnictvím a do kvalitního zdravotnického vzdělávání. Profesorka Tóthová během své kariéry potkala mnoho skvělých lidí a měla možnost spolupracovat s odborníky, kteří sdílejí podobné odhodlání a vášeň pro zdraví a vědu. „Udělení nejvyššího státního vyznamenání považuji nejen za uznání svých dosavadních zásluh, ale také za závazek k další a intenzivnější práci v této oblasti. Toto ocenění nepatří jen mně, ale všem, kteří se mnou spolupracovali a podporovali mě na mé cestě. Děkuji své rodině, přátelům, kolegům a všem, kteří přispěli k našemu úspěchu,“ uvedla prof. Valérie Tóthová.

 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1