• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Projekt „Automatizované externí defibrilátory zachraňují život“ zavedl naše kolegy do Estonska

Projekt „Automatizované externí defibrilátory zachraňují život“ zavedl naše kolegy do Estonska

Členové Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče Mgr. František Dolák, Ph.D., PhDr. Andrea Hudáčková, Ph.D., Mgr. Lucie Vlkojanová a Mgr. Veronika Jílková navštívili ve dnech 29. května až 1. června estonskou Tartu Health Care College. Návštěva se konala v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ „Automatizované externí defibrilátory zachraňují život“, v němž je Zdravotně sociální fakulta JU spoluřešitelem. Účelem pobytu bylo se seznámit s modelem a možnostmi používání automatizovaných externích defibrilátorů v Estonsku. „Program, který byl pro nás připraven, plně korespondoval s účelem projektu. Mohli jsme tak nahlédnout do systému přednemocniční péče, resp. do fungování estonské zdravotnické záchranné služby včetně jejího dispečinku. Kolegové pro nás rovněž připravili exkurze v nemocnicích v Tartu a v South Estonian Hospital. Velmi přínosné bylo i setkání se zástupkyní městského úřadu Setomaa, která nám nastínila možnosti zdravotní a komunitní péče ve venkovských oblastech,“ zhodnotil doktor Dolák, který je i proděkanem ZSF JU pro zahraniční vztahy.

 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1