První zasedání Mezinárodní rady Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity

Na naší fakultě zasedala od středy 30. listopadu do pátku 2. prosince Mezinárodní rada ZSF JU, která je nezávislým poradním a evaluačním orgánem děkanky fakulty. Její členové byli děkankou fakulty Mgr. Ivanou Chloubovou, Ph.D., jmenováni 1. dubna 2022 - nyní se tedy jednalo o jejich první setkání a seznámení s fakultou. Mezinárodní rada Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity je složena z pěti členů, kteří patří k respektovaným mezinárodním odborníkům z oblasti vědy, výzkumu a inovací. Jsou mezi nimi odborníci zaměření jak na zdravotnickou, tak i sociální a bezpečnostní oblast.

Mezinárodní rada Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity je složena z pěti členů, kteří patří k respektovaným mezinárodním odborníkům z oblasti vědy, výzkumu a inovací. Jsou mezi nimi odborníci zaměření jak na zdravotnickou, tak i sociální a bezpečnostní oblast:

Prof. dr. habil. József Betlehem, PhD, prorektor Univerzity v Pécsi, Maďarsko, ředitel Ústavu neodkladné péče a pedagogiky zdravotnictví

Prof. Dr. phil. Astrid Hübner, Univerzita aplikovaných věd, Emden, Německo, Fakulta zdraví a sociální práce, ředitelka mezinárodního programu fakulty

Professor Majda Pajnkihar, PhD, RN, FAAN, EANS, Univerzita v Mariboru, Slovinsko, Fakulta zdravotnických věd, ředitelka Ústavu ošetřovatelství

Professor Matthias Port, Ústav radiobiologie německých ozbrojených sil (Bundeswehru) přidružený k Univerzitě v Ulmu, Mnichov, Německo, ředitel ústavu radiobiologie

Professor John Stephen Gary Wells, Technologický ústav ve Waterfordu, Irsko, děkan Fakulty zdravotnických věd

Vznik Mezinárodní rady ZSF JU souvisí s významným mezinárodním oceněním Jihočeské univerzity v oblasti řízení lidských zdrojů: v roce 2019 získala titul HR Award, což je prestižní ocenění udělované Evropskou komisí za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. Na základě toho byla vytvořena Mezinárodní rada JU, která poprvé zasedala letos v září - jejím členem je také prof. József Betlehem, PhD. Během třídenního setkání se členové Mezinárodní rady ZSF JU seznámili se členy vedení fakulty a postupně se setkali také s řediteli všech ústavů a dalšími kolegy. V jednotlivých prezentacích získali informace o činnosti fakulty v oblasti studia, vědy a výzkumu, internacionalizace i z hlediska otevřenosti a aktivit pro veřejnost. „Cílem tohoto setkání je, aby se Mezinárodní rada ZSF JU co nejlépe zorientovala ve fungování naší fakulty a zmapovala si její činnost,“ shrnula děkanka dr. Chloubová. Ve čtvrtek odpoledne hosté navštívili také budovu ZSF JU v ulici U Výstaviště, kde nejdřív absolvovali prezentaci o činnosti Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče a pak si v objektu s velkým zájmem prohlédli Simulační centrum pro zdravotnické obory.

Mezinárodní rada ZSF JU se zabývá koncepčními otázkami rozvoje ZSF JU, hodnotí odbornou úroveň ZSF JU v oblasti předmětu její činnosti. Posuzuje kvalitu vědeckého směrování/strategie a kvalitu výstupů z mezinárodního hlediska, popř. poskytuje doporučení a náměty ke zvýšení kvality činnosti fakulty. V případě potřeby doporučuje ke schválení, popř. připomínkuje děkance fakulty Dlouhodobý záměr rozvoje ZSF JU (Strategický záměr vzdělávací a tvůrčí činnosti, Plán realizace strategického záměru).

Realizace 1. setkání Mezinárodní rady Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity byla za podpory Evropských strukturálních a investičních fondů, konkrétně v rámci projektu Rozvoj JU - Kapacity pro VaV II, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014638 z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz