Půlmaraton se odehrál opět s významnou oporou našich studentů – budoucích sester, záchranářů i fyzioterapeutů

Tak jako v předchozích ročnících této prestižní akce, i tentokrát studentky a studenti Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity výrazně pomohli organizátorům Mattoni 1/2Maratonu 2023. Do této prestižní akce, která se konala v sobotu 3. června na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., se jich zapojilo celkem 43, a to ze studijních programů Všeobecné ošetřovatelství, Zdravotnické záchranářství a Fyzioterapie. Největší počet z nich, celkem 26 studentek 1. ročníku Všeobecného ošetřovatelství, zajišťoval medical servis kolem trati. Dvě záchranářky a dva záchranáři vyrazili do akce na kolech s automatizovanými externími defibrilátory a pět studentek a jeden student Fyzioterapie poskytovalo běžcům a běžkyním masáže ve stanu v prostoru vyhrazeném pouze závodníkům.

Stánky různých organizací vyrostly na náměstí už v sobotu ráno a součástí doprovodného programu byla i tradiční nabídka ve stanu Jihočeské univerzity. Odbornice z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU se sedmi studentkami Všeobecného ošetřovatelství tam nabízely sportovcům i zájemcům z řad veřejnosti poradenství o zdravém životním stylu s měřením vybraných zdravotních hodnot.

„Chtěl bych mnohokrát poděkovat Vám a Vašim kolegům za spolupráci na sobotním 1/2Maratonu České Budějovice. Závod to byl opět jedinečný, kde jsme viděli mnoho silných sportovních ale i osobních příběhů a výkonů. Od běžců máme velmi pozitivní zpětnou vazbu. Letos bylo bonusem snad nejlepší počasí, které jsme na Budějovickém 1/2Maratonu měli. Moc si vážíme Vaší podpory a nadstandardní nasazení při přípravách i v průběhu konání závodu. Bez vás bychom nemohli být svědky této mezinárodně oceněné akce," ocenil v pondělí pomoc naší fakulty manažer tohoto projektu Igor Murko.

Hlavní závod 11. ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice začal v 19 hodin a předtím startovaly bambini run a dm rodinná míle – celkem tyto běhy přilákaly více než 4600 běžců. Podrobnosti o akci jsou ZDE: