Rektor JU prof. Jiroušek jmenoval dr. Ivanu Chloubovou děkankou fakulty i v příštím funkčním období

Při zasedání Vědecké rady Zdravotně sociální fakulty JU dnes rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., jmenoval současnou děkanku Mgr. Ivanu Chloubovou, Ph.D., do čela Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity i v příštím funkčním období od 1. 2. 2023 do 31. 1. 2027.  Členové akademického senátu fakulty ji zvolili děkankou při svém zasedání v pondělí 31. října odpoledne v tajném hlasování. Ve volbě neměla protikandidáta a získala 12 hlasů z celkových 12 odevzdaných.

Dr. Chloubová při své prezentaci během zasedání VR zrekapitulovala své první funkční období a v závěru poděkovala členkám a členům Vědecké rady ZSF JU za pomoc při vedení fakulty. „Pevně věřím, že Vědecká rada, která má velké slovo v rozvoji vědecko-výzkumné a další činnosti, mi bude pomáhat i nadále,“ uvedla. Rektor JU prof. Jiroušek poté předal dr. Chloubové jmenovací dekret, pogratuloval jí k tomu, že obhájila svůj mandát, a poděkoval jí za čtyři roky práce pro Zdravotně sociální fakultu JU.

Začátkem února 2019 vystřídala Ivana Chloubová ve funkci děkanky ZSF JU prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., která vedla fakultu osm let - tedy po dvě funkční období, čímž naplnila maximálně možnou lhůtu pro funkci děkana. Ivana Chloubová byla celých těchto osm let proděkankou pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU.