Setkání s mentorkami a mentory klinických praxí studijního programu Fyzioterapie

Třetí, dosud největší setkání s mentorkami a mentory klinických praxí studijního programu Fyzioterapie, uspořádal ve čtvrtek 3. února Ústav fyzioterapie a vybraných medicínských oborů ZSF JU. O náplni praxí studentů a dalších tématech diskutovalo v pavilonu H českobudějovické nemocnice téměř třicet fyzioterapeutů a zástupců klinických pracovišť – z Nemocnice České Budějovice, a.s. a Český Krumlov, a.s., Domova pro seniory Dobrá Voda u Českých Budějovic, Domova pro seniory Hvízdal, Centra sociálních služeb Staroměstská a EUC Kliniky v Českých Budějovicích. Přivítala je ředitelka ústavu MUDr. et Mgr. Marcela Míková, Ph.D. a na dotazy odpovídaly také garantka praxe Mgr. Eliška Nováková a odborná asistentka UFM Mgr. Zuzana Širůčková. „Dosud jsme se měly možnost osobně setkávat pouze s kolegy z českobudějovické nemocnice, ale tentokrát jsme se rozhodly uspořádat první rozšířené setkání určené i pro zástupce klinických pracovišť mimo nemocnici. Navázat osobní kontakty je pro nás velmi důležité, s některými jsme se totiž dosud znaly jen přes telefony nebo e-maily. Jsem ráda, že to byla příležitost jim poděkovat a probrat s nimi detaily, které s praxí našich studentů souvisejí,“ shrnula dr. Míková. V bohaté diskusi zaznělo mnoho otázek týkajících se mj. toho, co lze od našich studentů na praxích očekávat a v čem může být spolupráce oboustranně přínosná.