Setkání zástupců klinických pracovišť sociálních a zdravotně sociálních studijních programů upevnilo důležité kontakty

Pravidelné setkání zástupců klinických pracovišť sociálních a zdravotně sociálních studijních programů, které se na ZSF JU koná každý rok, se tentokrát uskutečnilo v budově v ulici Jírovcova 19. října. Uspořádal ho Ústav sociálních a speciálněpedagogických věd a pozvání přijalo 32 zástupců 19 organizací, do nichž naši studenti chodí na praxe. Jednalo se o klinická pracoviště z Českých Budějovic, ale přijeli také lidé např. z Kaplice, Horní Plané, Volyně či Týna nad Vltavou.

Koordinátorka a garantka odborné praxe Mgr. Bohdana Břízová, Ph.D., v úvodu všechny účastníky přivítala a předala slovo proděkance pro studijní a sociální záležitosti PhDr. Zuzaně Freitinger-Skalické, Ph.D., která zdůraznila, že vzájemná spolupráce je oboustranně prospěšná. „Všechny naše akreditované studijní programy jsou prakticky zaměřené a uplatnitelnost absolventů na trhu práce je stoprocentní. Jsme snad jediná fakulta, která se tímto může pochlubit, což je dnešní době strašně důležité,“ uvedla.

Ředitelka ústavu doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., všem poděkovala za spolupráci. „Významně přispíváte ke kvalitě našich studentů a absolventů,“ uvedla a připomněla, že při přípravě akreditace nových studijních programů měli zástupci klinických pracovišť důležité slovo, co považují za nutné v teoretické i praktické rovině.

S poděkováním za to, že klinická pracoviště přijímají naše studenty a věnují se jim, pozdravila účastníky také PhDr. Lenka Motlová, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd. „Naši studenti mají celkem tisíc hodin praxe, což je opravdu hodně. Těší mě, že mezi vámi vidím i naše absolventy, z nichž se nyní stali školitelé,“ řekla. Setkání se účastnil rovněž Mgr. Radek Vistořín, který spravuje databázi praxí pro programy ZSP a MSP.

Obsahem setkání bylo představit cíle odborné praxe i rozsah praxí u jednotlivých studijních programů včetně jejich náplně. Poté  kolegové z klinických pracovišť diskutovali s vyučujícími a poskytli jim cennou zpětnou vazbu pro fakultu. „Této spolupráce si velmi vážíme a rádi se společně uvidíme zase za rok,“ uzavřela dr. Břízová.